Přípravka White hrála zápasy v Praze na Lužinách. Původně měla hrát čtyři utkání, ale dvě mužstva se odhlásila, tak z původního plánu zbyla jen dvě oficiální. Po dohodě se soupeři se přidal jeden přátelský duel. Zatímco ostatní se odhlašovali, tak Prague Tigers se sešli v maximálním počtu deseti dětí.

„Obě střetnutí byla napínavá, ale dokázali jsme je zvládnout vítězně. Každý, kdo naše zápasy viděl, musí uznat, že jsme od začátku sezóny udělali opravdu velký pokrok. Hlavně ve střelbě mě děti dokonce až překvapili, jak rychle se naučili při střele zvednout míček, z toho mám radost. Nastavenou laťku chceme neustále zvyšovat a zlepšovat se!“ řekl potěšený kouč Jakub Pražák.

Jemu samotnému dělalo problémy vyzdvihnout někoho konkrétně. Jeho svěřenci předvedli opravdu týmový výkon. Velký pokrok je každopádně vidět na Sebíkovi Kolmanovi, jak ve hře v poli, tak v brance. O brankostroji Vojtovi Šmídkovi netřeba znovu mluvit, dal spoustu gólů, jako vždy. Pochvalu si zaslouží všichni a opravdu se nejedná o frázi.

Jejich kolegové z Orange byli podle slov trenérky Terezy Kallupové v úvodním duelu trochu unavení a málo běhali. Od druhého zápasu s Falconem podali už vyrovnaný výkon. Následně si připsali dvě krásné výhry proti Blackům a Jesenici. V posledních dvou utkáních se už na hráčích projevovala sehranost a předvedli skvělý výkon.

Nicméně i tak si ve střetnutí s úhlavním rivalem musela Kallupová vybrat oddechový čas a připomenout svěřencům, jak a co mají hrát. Bylo vidět, že taktický krok pomohl, protože zbylý čas odehráli už bez inkasované branky a sami jich naopak hodně přidali. Velké poděkování patří rodičům za pomoc při pořádání.

Minulou sobotu se poprvé do druhého koše podívali elévové. Soupeři byli rychlí, všude o krok dříve a hráli tvrdě. „Nejdříve nás to velmi zaskočilo, ale během turnaje jsme udělali velký pokrok a po napínavém konci jsme uhráli krásné třetí místo. A to hlavně díky bojovnému a týmovému výkonu. Do příště bychom měli zapracovat hlavně na osobní obraně a pak věřím, že nás čeká i nejvyšší koš,“ poznamenala trenérka Adéla Hortová.

O Třetí adventní neděli si pořádání v šestém koši odbyli elévové white. Kvůli karanténám a současné covidové situaci opět chyběli dva soupeři. Takže po dvou odehraných zápasech zbyl ještě čas a síly na jedno přátelské utkání a závěrečné nájezdy. Děti je mají moc rády a náležitě si je užily. S elévy do zápasů nastoupili i Adinka, Šimon, Jáchym a Jiřík Filipský z přípravky. „Hráli s velkým nasazením, Adince se velmi dařilo do útoku, sbírala soupeři míčky přímo z hokejky, Jiříka zase musím pochválit za pěkné obranné akce a skvělý únik zakončený vynikající střelou, čímž všechny hráče na hřišti překvapil a přispěl tím i k celkovému vítězství,“ komentovala koučka Dana Hortová, která zároveň poděkovala všem, kteří se podíleli na pořádáni a rodičům za podporu.

Starší žáci si po velkém úsilí vybojovali druhý koš a při premiéře si dali za cíl ho udržet. Cesta vedla přes Spartu, kterou se podařilo porazit a výhra nad ní dodala větší klid do zbytku turnaje. Kluci pod vedením Tobiáše Průši se ve všech třech utkáních zaměřovali na rozehru.

V úvodním utkání fungovalo vše podle představ. Od střetnutí s Tatranem se však hra zhoršovala a od druhého poločasu přestala klapat. Nicméně i tak žáci od minulého turnaje udělali obrovský posun v důrazu, blokování a komunikaci. Do příště je ale potřeba vyladit koncovku zápasu.

Rezervu starších žáků čekal ve skupině další sparťanský tým a oproti A-týmu se soupeře z Podvinného Mlýna nedaří vyzrát a utkání rozhodla jediná chyba, kdy zůstal hráč volný při standardní situaci. Jinak kluci obhájili třetí místo z předchozího klání. Pro příště se ale posouvají níž do druhého koše kvůli pořádání, které je hned zkraje roku 2022 čeká.

První gól v kariéře zaznamenal gólman Matěj Písařovic, který se ve dvou zápasech objevil v poli a hned se zapsal mezi střelce. „Obránce vystřelil, míček se ke mně vyrazil, tak jsem ho poslal na bránu a on do ní naštěstí propadl,“ rozplýval se brankář Prague Tigers. Ve skvělém světle se blýskli zejména obránci z řad mladších žáků Prokop Bernard a Tobiáš Stránský. Ač byli menší a mladší než mnoho jejich soupeřů, tak vše vzadu řešili florbalově, dokazovali se uvolnit a nepanikaří. Útočníci soupeře se jen těžko v soubojích jeden na jednoho přes ně dostávali. Velký příslib je v těchto dvou do budoucna.

Junioři se museli nejprve oklepat, když soupeř udeřil nejprve dvakrát při vlastním oslabení. Odpor Králova Dvora se podařilo zlomit dvěma zásahy v závěru druhé třetiny. Ačkoliv středočeský sok dokázal ještě srovnat, tak v závěrečné desetiminutovce třemi zásahy a jasně si řekl o výhru. Zápas si podmanil především Jakub Vaněk, který se podílel na pěti gólech s bilancí 4+1. Hattrickem mu zdatně sekundoval Adam Jánský. Pro hráče ročníku 2002 se jednalo o rozlučku s poslední mládežnickou kategorií. Od nového roku budou působit už pouze mezi muži. Hodně štěstí!