První cesta v Národní lize zavede muže do Plzně, kde se střetnou s místní Slavií. Na západě Čech se očekává divoká přestřelka, protože domácí se prezentují od začátku sezony aktivním florbalem. Jenom v základní skupině Českého poháru nastříleli ve čtyřech zápasech úctyhodných 56 branek. Hned sedmkrát pak zamířili přesně v úvodním kole do branky Turnova a získali tři body.

„Od duelu v Plzni očekávám, že se bude hrát klasicky atraktivní utkání, ve kterém diváci uvidí hodně emocí, osobních soubojů, gólů a hlavně věřím v naše vítězství,“ říká Adam Novák. Stále ještě 18letý obránce očekává těžký zápas s tím, že Slavia bude mít psychickou výhodu, co se týče domácího prostředí. „Ale nemyslím si, že by to na nás mělo nějaký negativní vliv, spíš naopak budeme chtít vyhrát a získat první tři body,“ uvádí obránce Prague Tigers.

Klíčem k prvnímu bodovému zisku bude zamezování domácích hráčů dostávat se do takových pozic, ze kterých by mohli být nebezpeční, případně je do nich nepouštět vůbec. „A když už vystřelí, tak máme tři skvělé gólmany, kteří nás zatím vždycky podrželi a věřím, že tomu bude i nadále,“ dodává Novák. Tigers by pak v západočeské metropoli chtěli stavět na produktivitě, která jim v úvodním duelu s Benešovem chyběla, a dál se víc tlačit před bránu a do koncovky.

„Určitě bude důležité si uvědomit, že když jsme Benešov zavřeli na vlastní polovině, dokázali jsme podržet míček a trochu mu zatopit. Pokud budeme v Plzni vyhrávat osobní souboje, střílet a nedovolíme jí hrát s námi florbal nahoru dolů, tak věřím, že uspějeme,“ prohlašuje Novák.

Nastoupí proti “svým“

Hned dva zápasy budou mít na programu ženy a opět budou hrát v Nehvizdech. Přijede známé duo Chomutov a Litvínov, jehož Prague Tigers vyřadili na začátku play-off na jaře. Pojítko mezi oběma týmy je nyní jasné.

Ještě v loňské sezoně oblékala totiž dres Bivojek Klára Svobodová, jež ještě dřív v minulosti působila i v Chomutově. „Zápasy s ním už mám celkem natrénované. takže to pro mne nebude taková změna. Ze zápasu s Litvínovem mám celkem smíšené pocity. S holkami se bavím dodnes a máme velice dobré vztahy jak s trenéry, tak s hráčkami. Doufám, že si během zápasu nespletu jaký dres mám zrovna na sobě a na jakou bránu hraji,“ poodkrývá 21letá obránkyně, která v letošní sezoně v Tigers hostuje.

Ženy se s Litvínovem utkaly v loňské sezoně čtyřikrát a pokaždé zvítězily, i když jednou až po prodloužení. O vítězné sérii v play-off už byla řeč. Avšak zkraje sezony se s ním v Nehvizdech trápily. Výhra 8:1 sice vypadá jednoznačně, ale zrodila se až v závěrečné části, kterou Tigers vyhráli 6:1. Podobné tomu bylo i v případě Chomutova. Tam rovněž přišel zádrhel v závěrečné části a na půdě soupeře se muselo otáčet skóre až ve třetí třetině.

„Od obou soupeřů očekávám kvalitní a tvrdé zápasy. Myslím, že oba týmy jsou na letošní sezonu kvalitně připravené a budou chtít zabojovat o co nejlepší výsledek. Litvínov před pár lety vyřadil Tigers z play-off, tudíž budou určitě usilovat o výhru,“ vrátila se Svobodová k osmifinálové sérii z roku 2020, kterou Litvínov vyhrál 2:1 na zápasy a ona slavila postup. Tentokrát bude chtít i ona podobnému scénáři zabránit. Bývalé spoluhráčky navíc dobře zná, takže ví, jak se zachovají v útočné třetině. Podle ní by mohl dobře platit individuální přístup a rychlý protiútok.

Program víkendu

Sobota – 17. září
Muži: Národní liga – 2. kolo
19:30 FBŠ Slavia Plzeň – Prague Tigers
Ženy: 1. liga – 3. kolo

18:00 Prague Tigers – Chomutov

Neděle – 18. září
Ženy: 1. liga - 4. kolo

17:00 Prague Tigers - Litvínov