Páteční večer slibuje, že nabídne další hody. Oba celky si libují v tom, že v jejich zápasech padá hodně branek. Co se týče Falconů, tak v jejich případě se jedná v průměru 13. V případě Tigers se atakuje hranice dokonce 19 a to “kvůli“ výhře “jen“ 4:3 ve Rtyni. I proto očekává Martin Boušek boj o každý metr hřiště. „Budou se na nás chtít vytáhnout,“ upozorňuje 24letý střelec. V dresu soupeřů nastoupí hned čtveřice hráčů, kteří v minulosti oblékali tygří dres.

V neděli naopak svěřenci Petra Pánka zajíždí na půdu Koberov, kteří zažili horší start do divize a po třetině základní části se krčí až na devátém místě s osmi body. „S nimi byly zápasy bojovné, mají pevnou defenzivu. Bude to dobývaná, ale když budeme hrát stejně jako do teď, tak bychom měli zápas zvládnout,“ podotýká Boušek, který paradoxně proti nim zaznamenal hattrick při posledním střetnutí loni v Nehvizdech, ačkoliv se jedná pro něj o jednoho z méně oblíbených soupeřů. „Jsem spíš na ty, co útočí a z protiútoku udeřím. Tento soupeř spíš vyhovovat klukům z Tatranu, jež si umí dát míček vepředu,“ uzavírá momentálně pátý nejproduktivnější hráč Tigers se 20 body (10+10).

Ženy hrají klasicky sobota-neděle a naposled doma padly s Libercem. Nyní do Nehvizd dorazí další silný soupeř v podobě plzeňské Slavie a další zaváhání na vlastní půdě, navíc podruhé v řadě, už nechtějí dopustit. „Věřím, že jsme se poučili. Při shrnutí zápasu jsme se shodli, že porážka přišla v pravý čas s dobrým soupeřem. Prohra bolí, ale jestli jsme měli klopýtnout v sezoně, tak právě teď a vyjdeme z ní silnější. Chceme být o víkendu stoprocentní, získat šest bodů a za tím si půjdeme,“ prohlašuje trenér Vladimír Jambor.

V nedělním utkání si proti Texasu velmi pravděpodobně odbude premiéru Pavlína Nejedlá, která kvůli rodinným záležitostem zatím naskočila do dvou utkání za rezervní tým. „Těším se moc, doufám, že budu holkám stačit a zvládat jako ony, protože nemám tolik natrénováno a že budu takový doplňující článek,“ říká Nejedlá, která si start za A-tým připíše po dlouhých 14 měsících. Naposledy se v něm objevila v památném pohárovém zápase proti Panthers, který Tigers vyhráli 3:2.


Program víkendu

Muži – Divize B
Pátek 12. listopadu – 11. kolo

20:30 Falcon – Prague Tigers

Neděle 14. listopadu – 9. kolo
17:00 Sokol Koberovy – Prague Tigers (hráno v Železném Brodě)

Ženy – 1. liga
Sobota 13. listopadu – 10. kolo
14:00
Prague Tigers – Slavia Plzeň

Neděle 14. listopadu – 11. kolo
15:00
Prague Tigers – Texas Longhorns