Kdo čekal gólové hody, musel být zklamán. Průměry obou týmů z minulé sezóny predikovaly, že by mohl být v zápase k vidění klidně dvouciferný počet branek. Těch ale nakonec padlo jenom sedm, z toho pět do hostující branky. „Už před zápasem jsem říkal, že máme utkání o dva tři góly, což se potvrdilo,“ poukazoval trenér David Vorlíček na konečnou výhru 5:2, i když se musel v úvodním kole obejít bez pěti hráčů základní sestavy. „Jsem rád, že mladí kluci utkání zvládli: Stránský, Nebřenský super. Je to vstup, začátek. Tři body jsou doma,“ pochvaloval si kouč start juniora či hráče rezervního týmu.

Také se mu zamlouvalo, že se zápas oproti předpokladům odehrál celkem bez problémů. „Utkání se odehrálo v klidu, i trenéři tak působili. Spíš jsme se snažili hráče povzbuzovat. I když prohrávali 1:2, tak jsme jim říkali, že se nic neděje a času je spoustu. Věřil jsem, že vývoj otočíme,“ konstatoval Vorlíček za jediného nepříznivého stavu z pohledu Tigers, který trval pouhých 22 vteřin.

Úvodní výhra se podle slov trenéra rodila těžce a jeden z nováčků v sestavě Ivan Petr s ním po zápase souhlasil. „Soupeř byl běhavý, což mě osobně nebylo příjemné. Nejsem žádný velký běžec. Jako tým jsme ale zápas zvládli, i když pořád máme nějaké problémy v zakončení. Vázla nám relativně souhra,“ shrnul útočník druhé lajny, který zakončil zápas s bilancí 1+1. Za pravdu mu dávají i statistiky. Na pět gólů totiž Prague Tigers potřebovali 39 střel a Vorlíček posléze označil své svěřence za “dřeváky“.

Také Petr si všiml určitých nedostatků ve hře, které bude potřeba časem odstranit. „Tím, že je začátek sezóny, tak tam rezervy v tuhle jsou chvíli. Práce je do sezóny připravená. Víme, na čem máme pracovat. Jinak si myslím, že tam parametry pro tuhle ligu jsou. Hrajeme na tři lajny, což může být v konečném zúčtování naší výhodou,“ tuši třicetiletý útočník.

Největším problémem se tak po utkání stalo zranění brankáře Pavla Dundra, který si poranil levý kotník, a chvíli hrozilo, že zápas nedochytá. „Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel. Zeptal jsem se, jestli je v pohodě. Odpověděl mi, že ano. Říkal, že nemůže na noze stát. V bráně se ale klečí, takže jsem byl v klidu,“ prozradil kouč Prague Tigers.

Nicméně sobotní večerní vyšetření ukázalo, že zanedlouho třicetiletý gólman bude muset duel s Jičínem vynechat, protože visí ve vzduchu operace. Duel s východočeským celkem začíná v neděli v 15 hodin a první kolo ukázalo, že se s ním musí počítat. „Hrál s Hradcem a dobře. Neberu ho jako nováčka, ale jako rovnocenného soupeře,“ podotýká Vorlíček. „Tři body musí být naše!“ dodal vzápětí.