Jakoby si v přestávce mezi úvodním a prostředním dějstvím oba soupeři vyměnili role. Od 21. minuty to byl najednou Jičín, který tvořil hru. „Soupeř začal napadat a my naopak vytvářet zbytečné ztráty. Na rozdíl od první třetiny jsme vůbec nehráli na míčku a Jičín začal postupně naše chyby trestat,“ našel největší příčiny ztráty nadějného vedení Andrej Svatoš. „Také nás srazil nepochopitelně neuznaný gól a okamžitá odpověď soupeře v podobě vstřelené branky, poté jsme už ve druhé třetině nic nepředvedli, vracel se dvacetiletý obránce k momentu ze 35. minuty a následné trefě na 5:4 z hole Matyse o čtyřicet sekund později

Tigers nepomohla ani přestávka k tomu, aby se zkoncentrovali a dotáhli v té době ještě nadějně rozehrané utkání do vítězného konce. „Potřebovali jsme se vrátit ke kolektivní a poctivé hře, kterou jsme se prezentovali v první třetině, a zlepšit pohyb dopředu. Stáhli jsme střídání na dvě lajny a doufali ve zlepšení,“ prozradil trenér Pavel Klečka, co říkali společně s kolegou Vorlíčkem svým svěřencům během druhé přestávky. Jenomže marně. Jičín dokonal obrat v závěrečné části a zvítězil 6:7. K odvrácení porážky nestačil Tigers ani tlak v závěrečné čtvrt hodině, ze kterého domácí vytěžili pouze gól z hole Petra, na druhé straně měl v obou brankách prsty Matys

Jičínský vůdce se coby loupežník Rumcajs postaral celkem o šest ze sedmi branek soupeře a řádil už v prvním kole s Hradcem, kde zaznamenal dokonce sedm kanadských bodů (2+5). Výrazně se tak podepsal pod další výhru hostů. „Hrají všechno na něj, a i když ho v devíti z deseti případů ubráníme tak z toho desátého dokáže vytvořit střeleckou příležitost pro sebe nebo pro své spoluhráče. Když se dostal k nějakému odraženému míčku a nikdo u něj nebyl, tak z toho bylo okamžité nebezpečí pro gólmana,“ všiml si Svatoš. Matys se po dvou kolech usadil v čele produktivity se 13 body. Na kontě má nyní šest gólů a sedm přihrávek.

Dundr mimo hru

Domácí navíc museli před zápasem řešit jednu velkou nepříjemnost. V úvodním duelu s Panthers se zranil brankář Pavel Dundr. „Je mi ho moc líto a mrzí mě, že ho postihlo zranění hned v prvním kole. Měl za sebou skvělou letní přípravu a už v předsezónních zápasech si řekl svými výkony o post jedničky. První zprávy o jeho zraněni nejsou moc pozitivní, ale všichni doufáme, že se brzy vrátí do sestavy,“ vyslal vzkaz na adresu gólmana 45letý trenér.

Okamžité vyšetření a následná operace achillovky ho vyřadila na dlouhou dobu ze hry. Do brány tak musel zaskočit Tomáš Hlava. „Bylo to trochu narychlo, ale jedná se o zkušeného gólmana a moc mu děkuji, že dorazil a skvěle zachytal, i když ho trápila viróza,“ měl slova chvály pro dvacetiletého muže pod maskou asistent trenéra Klečka. Tigers mají po dvou kolech na kontě tři body. Aktuálně jim patří pátá pozice a poprvé vyrazí ven. Jejich dalším soupeřem bude v sobotu 26. září Hradec Králové.