Stejně jako o minulém víkendu se ženy postaví proti A-týmu, zatímco na muže čeká rezervní družstvo. A jedná se o noční můru zejména pro trenéra Petra Pánka, který zatím marně čeká na výhru proti Vinohradům jako hráč a co víc, většinou dostává od nich velké příděly. „Jsem si vědom toho, že jsme tam dostali výprask. Tehdy tam byl ale jiný povrch, než je teď,“ upozorňuje kouč Prague Tigers na vysoké porážky v dresu Mladé Boleslavi proti záložnímu celku místního Sokolu v dávné historii.

Na stařičkou halu má ale skvělé vzpomínky. V minulosti v ní tady slavil postup do finále turnaje Czech Open, na kterém následně vybojoval stříbrné medaile. O triumf na této prestižní akci ho připravil opět B-tým Vinohrad. „Mám s nimi hodně nevyřízené účty,“ uvědomuje si Pánek, který by rád nad svým přízrakem vyzrál alespoň jako trenér.

Bude se ale muset vypořádat jednak s marodkou a početnými zraněními svých svěřenců, ale také na Petra Švejdu na druhé straně, který v obou předchozích zápasech pokaždé vstřelil hattrick a celkově zaznamenal už devět kanadských bodů. „Na soupeře se připravíme komplexně a zapracujeme na situacích, které nám posledně dělaly problémy, zejména v obraně,“ nastiňuje trenér mužů. Duel s neoblíbeným soupeřem začíná pro muže v neděli od 18 hodin.

Návraty domů

Už v sobotu večer se ale proti Vinohradům postaví ženy, které s nimi nedávno v rámci Poháru Českého florbalu remizovaly 3:3 a vykročily tak za vítězstvím ve skupině. O jednu z branek se postarala i Nikola Bursová, jež hostuje v Prague Tigers právě z týmu Sokola, kde strávila posledních pět let.

Sama říká, že není nervózní ani tak z utkání jako spíš z pro ní dobře známého prostředí. „Čím víc se blíží vzájemný duel, tak jsem nervóznější. Utkání bude zajímavé,“ přiznává Bursová s tím, že zatímco při pohárovém střetnutí v Nehvizdech se soustředila pouze na utkání, tak na Vinohradech může na ní dolehnout atmosféra už v průběhu rozcvičky nebo o přestávky. Případný vstřelený gól nebude slavit nijak vehementně. Oslavy branek jsou u ní spíš mírnějšího charakteru.

O den později si tím samým projde i Kristýna Viktorová v Kutné Hoře. Původně se měla před “domácím“ publikem představit i její jmenovkyně Zelená, ale ta bude kvůli zranění kolene chybět a mimo hru bude zřejmě delší dobu. Velký návrat tak čeká pouze jednu ze dvou současných defenzivních hráček Prague Tigers.

„Počítám s tím, že zlanařím spolužáky z gymplu a kamarády, kteří bydlí buď v Kutné Hoře nebo poblíž a těším se na halu, protože na ní dlouho všichni čekali. Budou tam i naši a bude pěkné si zahrát ve městě, kde jsem se narodila,“ prozradila Viktorová. Někteří její přátele ji uvidí po dlouhé době nebo dokonce poprvé a 26letá obránkyně doufá, že se společně s celým týmem ukáže v co nejlepším světle.

Kutná Hora zažívá stejně jako loni skvělý start do sezony. Nyní dokonce vede 1. ligu s devíti body a je sama na čele. Nutno ovšem podotknout, že si minulý týden předehrála duel 9. kola s Litvínovem. „Sledovala jsem její výsledky a nepřekvapily mě a to už loni. Měly jsme informace, že makaly v letní přípravě a jsou dobře připravené. Z našeho loňského zápasu vím, že její hráčky jsou hodně běhavé a důrazné v osobních soubojích.,“ vzpomněla si Viktorová na duel z minulé nedokončené sezony, kdy kutnohorské florbalistky slavily výhru 8:7 v dramatickém duelu po nájezdech. Nyní navíc disponují suverénně nejlepším útokem s 35 vstřelenými góly. Bude právě i na Viktorové, aby jejich produktivitu přibrzdila a zabránila dalším úspěšným trefám.

Sobota 25. září

1. liga žen
20:00 Královské Vinohrady – Prague Tigers

Neděle 26. září

Divize B
18:00
Královské Vinohrady B – Prague Tigers

1. liga žen
18:00
Kutná Hora – Prague Tigers