Před aktuálním soutěžním ročníkem došlo k rozdělení středočeské divize do třech okolních divizí, jak hodnotíš tento krok, zvýšila se atraktivita soutěže?
Atraktivita tu určitě je velká. Když si vezmu, že žádný zápas není dopředu jasný, jak dopadne, to znanemá, že každý dokáže prohrát s každým. My bohužel nejsme výjimka, prohrajeme se šestým nebo s desátým týmem tabulky a pak porazíme první čtyři celky v tabulce. I ta vzdálenost se dá snést, vše je v dojezdové vzdálenosti okolo 90 minut. Jsem rád, že je většina zápasů atraktivních pro oko diváka a hraje se florbal. Například týmy z Liberce, Hradce Králové a Kutné Hory jsou ty, co chtějí hrát florbal, ale máme tu i týmy jako Kolín, Jablonec, Česká Lípa, kteří patří do kategorie nahazovačů, sekáčů a zákeřné hry, kdy jde i o zdraví hráčů.

V létě se událo v kádru mnoho změn, víceméně zůstalo pouze 6 hráčů z minulého ročníku, podařilo se všechny nově příchozí zapracovat dle Vašich představ?

Nikdy ti nevyjde nic na 100%, někdo se zapracoval a někdo skončil. S Pavlem Klečkou (asistent trenéra) hlavně chceme, aby fungovala chemie v kabině a kluci si nezáviděli pozici v týmu, body ani čas strávený na hřišti. Vše se snažíme dělat pro tým a pozitivní atmoseféru v týmu, ale je jasné, že ne každý to snese. Vedení oddílu chce od nás i týmu výsledky a společnými silami nechceme dopustit to, aby si sem někdo přišel jen zahrát a udělat si žízeň. Je prostě důležité vytvořit tým cca 20 lidí tak, aby fungoval a ne skupinu závistivců. Všude jsou top hráči a u nás tomu není jinak. Někdo je zde na góly, někdo na černou práci, ale všichni jsou pro tým důležití! Do poslední možné chvíle se tým posiluje. Poslední posila byla do útoku Filip Rulíšek a do branky Tomáš Hlava. Oba hráči hned do týmu zapadli a jsou opravdu velké posílení pro náš tým.

Dle ostatních soupisek patří tvůj tým mezi nejmladší v divizi, jak bojuješ s hlavou hráčů během tréninkového procesu, ale i v zápasech?
Ano jsme nejmladší, ale to jsem si tak vybral já a jsem za to zodpovědný. Vsadil jsem na mládí a kluky co znám z Kladna, Black Angels. Také na kluky, kteří skončili juniorskou extraligu třeba ve Spartě, Tatranu, Bohemce, pak na borce, kde jim byl jejich rajón malý. Tím myslím Martina Bouška a Radima Tůmu z Neratovic. Máme zkrátka obrovský mix hráčů, který začal dobře fungovat. Práce s nimi je o to jednodušší, protože už v juniorech byl na ně vyvíjen tlak od kvalitních trenérů. Je důležité zmínit i starší hráče jako je Vítězslav Matěj, Vojtěch Zmrzlík i Pavel Dundr. Hlavně první dva jmenovaní nám trenérům pomáhají v tom kluky seřvat, pochválit, uklidnit tým. Komunikace s hráči je považuji za velmi důležitou. Něco je důležité to při zápase probírat v klidu, aby tým získal tři body a kluci většinou vždy pochopí co v danou chvíli udělat a dovedou zápas do zdárného konce. Někdy je však potřeba zvýšit hlas a udělat vítr v kabině, ačkoliv to odnese například trenérská tabulka. S klukama se komunikuje i soukromě, kdy mají i oni nějaké poznatky, prosby, které vždycky uvážíme, probereme a vyhodnotíme. Myslím si, že nakonec je ta spokojenost na obou stranách. Důležitý aspekt je i sranda na tréninku a hlavně, když nás na něm navštíví Tomáš Večeřa nebo se udělá nějaký teambuilding, wellness či společná večeře jako po posledním utkání v Liberci.

Jak hodnotíš umístění svého týmu po 16 odehraných zápasech? Odpovídá umístění v tabulce (dělené 1.-2. místo Divize B) Vašim představám, kde by se měl mužský tým nacházet?
Upřímně jsem nečekal, že tak mladý tým bude tak vysoko v tabulce. Po deseti odehraných zápasech už vůbec ne, protože tým byl na pátém místě a na některé hráče padla deka. Pak přišel zmíněný větřík, malé změny v kádru a šest výher nás dostalo tam, kde jsme nyní. Tým má na to být mezi prvními třemi v tabulce, ale chceme jít zápas od zápasu a pracovat na našich nedostatcích. Každé utkání je pro nás důležité a nemůžeme nic vypustit.

Sleduješ po očku výsledky juniorů, kteří působí v 1. lize juniorů? Chystáš se zapojit více mladých nadějí do divizních klání?
Sleduji všechny kategorie! Od těch nejmenších až po naše ženy, které bojují v první lize. Mezi můj hlavní bod zájmu patří junioři, což je asi logické. Už na začátku sezóny jim bylo řečeno, že bychom je chtěli zapojit, ale prioritou bylo juniorská kvalifikace a tým juniorů, což jsem respektoval. Kluci však ví, že pokud budou chodit na tréninky a chtít hrát zápasy dveře mají vždy otevřené. Jedna kompletní lajna byla s námi na přátelském utkání v Kralupech, kde kluci odehráli výborný zápas. My chceme kluky zapojit, ale musí chtít oni. Vojtěch Řádek a Miloslav Stránský si vyzkoušeli, jak to v áčku letos funguje a svou šanci dostali. Hlavně s Vojtěchem chceme více pracovat a místo v týmu si našel. Samotní hráči si o něj řekli do lajny, teď je to jen na něm a na všech juniorech, jak budou chtít šanci využít.

Chtěl by si něco vzkázat fanouškům, kteří navštěvují zápasy mužského áčka nebo naopak nalákat nově příchozí, kteří váhají s návštěvou ČakoArény?
Je těžké něco vzkazovat, lákat na něco, když to poté třeba nesplníme, ale je super, když se sejde co nejvíce lidí v hledišti. Klukům se hned hraje lépe, atmosféra je úžasná a naše hra jde tím pádem nahoru. Chceme a přejeme si, aby lidi chodili na naše utkání v co možná největším počtu a přejeme si, aby byla podpora i od mladších kategoriích. Vždycky se budeme snažit ukázat ten nejlepší florbal, který v nás je. Poděkování patří všem, co nám pomáhají při pořádání, také panu Svatošovi za fotografie z našich utkání! Opravdu všem moc děkujeme, že chodí a fandí. Speciální díky patří i skupince z Neratovic, kterou očekáváme s ostatními 18. ledna proti Kutné Hoře v Čakovicích!

Davide, děkujeme za rozhovor a věříme, že si co nejvíce fanoušků najde cestu do ČakoArény a vytvoří Vám výbornou kulisu, která Vás požene blíže k cíli!