Očekávaná první povinná výhra se rodila z tuha. Když navíc Vytrhlíková ve 47. minutě snížila z ojedinělé střely Litvínova na 1:2, tak se možná všem přítomným v Nehvizdech vybavily poslední dva duely proti Bivojkám v osmifinále play-off loni na jaře, které nečekaně ovládly hráčky ve žlutočerných dresech. Potenciální chmury byly ale razantně zažehnány.

Nové posily z extraligy v dresu Prague Tigers se už totiž seznámily s prostředím a úderem 51. minuty začaly úřadovat na hřišti. Trefila se všechna útočná esa – Šusterová, Šebestová i Steinbachová. Posledně jmenovaná navíc zaznamenala hattrick. „Holky mi hodně pomohly. Pořád mi říkaly, co mám dělat, jak se hýbat na hřišti, takže to bylo docela dobré. Ve třetí třetině nám tam napadaly góly,“ těšilo nejproduktivnější hráčku úvodního zápasu sezony 2021/22.

I ona se musela sžít s halou v Nehvizdech, a proto ženy Prague Tigers vedly po dvou třetinách “jen“ 2:0. „Nevěděla jsem, co od toho čekat. Samozřejmě nějaké zkušenosti mám, takže poté, když si člověk přečte soupeře, tak už ví, co má hrát, protože už nějaké znalosti má,“ shrnula 29letá florbalistka, která si dříve prošla extraligovými celky Chodova či Herbadentu/Tigers Jižní Město.

Bude často pendlovat

Litvínov však dlouho odolával. Padesát minut sehrál s Prague Tigers vyrovnanou partii, pak už ale na hřišti vládl pouze jeden tým. „Ony hrály docela velký blok, takže jsme měly problémy se přes něj dostat, ale postupně odpadaly a bylo jednodušší se prosadit jedna proti jedné,“ odůvodnila Steinbachová, kterou v letošní sezoně čeká specifický ročník. Bude totiž přeskakovat z 1. ligy do nejvyšší soutěže a k tomu navíc i do jiné role. Z hráčky se změní v trenérku, protože současně vede v extralize pražské Bohemians.

Sama očekává náročnou sezonu. „Určitě nebudu zvládat všechny zápasy v první lize. Mám to spíš tak, abych neztratila kontakt s florbalem a zároveň si trochu odlehčila. Dala jsem se na trénování a vidím v tom budoucnost. V Prague Tigers je to zároveň pro mě radost,“ vysvětlila Steinbachová. Sama přiznala, že kvůli zdravotním potížím je na tom tak, že zkrátka extraligové tempo je na ní možná trochu moc vysoké.

Během sezony tak bude muset na hřišti v dresu Prague Tigers v průběhu zápasů v sobě krotit, aby náhodou nepřeskočila do trenérské role. „Snažím se kontrolovat a chci být pro holky kámoška a spoluhráčka na hřišti a ne jako trenérka. Na Bohemce si toho užiji dost. Krotím se sama v sobě a nechci koučům do toho mluvit,“ uzavřela s úsměvem Steinbachová.

Prague Tigers – Litvínov 8:1 (1:0, 1:0, 6:1)
Branky
: 51., 53. a 59. Steinbachová, 20. Červená, 31. Horáková, 52. Šebestová, 55. Šusterová, 60. Hamerníková – 47. Vytrhlíková. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Rozhodčí: Kantor, Kyndl. Diváci: 10.