Až úderem 57. minuty přišlo rozuzlení zápasu. Do té doby vyrovnaný zápas, kdy se oba týmy střídaly ve vedení, překlopila na stranu Prague Tigers Eliška Mrázková. Definitivní pojistku vítězství přidala až čtrnáct sekund před závěrečnou sirénou Kateřina Hamplová. „Od stavu 6:5 pro nás jsem věděla, že zápas je náš. Strašecí v tu chvíli odešlo psychicky a gól do prázdně ho uzemnil. Jsem ráda, že jsme zápas zvládly a po boji si odvažme další tři body,“ ulevila si Eliška Dvořáková nejproduktivnější hráčka hostujícího týmu v zápase s bilancí 1+2.  

„Z naší strany ubojované vítězství, na druhou stranu jsme ukázali vnitřní sílu týmu. I přes nepříznivý stav jsme v hlavách měli, že zápas zvládneme, nicméně úleva na naší straně je,“ prozradil po zápase trenér Vladimír Jambor. A měl proč. Strašecí se totiž favorita nezaleklo, naopak, odehrálo s ním vyrovnanou partii. Soupeře dokonce přestřílelo 34:29 a v určitých pasážích Tigers přehrávalo. „Hrálo klasickou svou hru, postavenou na důrazu, bojovnosti a aktivitě. Většinu zápasu jsme si s tím nevěděli rady, nakonec jsme ale přeci jen protivníka zlomili,“ komentoval Jambor.

Prodloužila bodovou sérii  

Jeho svěřenkyně měly pasáže, kdy vůbec nedokázaly ohrozit Nikolu Siskovou. Gólmanka domácích si například první zákrok ve třetí třetině připsala až po deseti minutách hry, kdy ji v přesilovce prověřila Kristýna Zelená. „Musím říct, že dnešní utkání bylo velice napínavé. Chvíli jsem měla pocit, že by nám nemuselo vyjít, protože jsme byly možná ve svých hlavách ‘zmatené‘ a i proto, že ne a ne nám tam nechtěl padnout nějaký ten gól. Na druhou stranu jsem věděla, že na ně máme a chtěly jsme všechny vyhrát! Což se povedlo a potvrdilo,“ prohlásila Dvořáková.

Ani ji coby zkušenou hráčku vyrovnaný průběh utkání se Strašecím nezaskočil. „Znali jsme ho z předchozích let, kdy jsme spolu hráli ve druhé lize. Věděli jsme, že hraje fyzicky náročný florbal a že jeho hru ovlivňuje i jejich přístup po psychické stránce. Myslím, že většina z nás věděla, do čeho jsme šli. S nimi jsme podobné zápasy zažívali,“ vzpomínala jediná hráčka hostujícího celku, která se dokázala prosadit v každé třetině po utkání a odkazovala na čtyři společné strávené roky v nižší soutěži, kdy se mezi lety 2015 až 2019 oba celky střetávaly ve 2. lize, z nichž Tigers v šesti případech z osmi vyšli jako vítěz. Dvořáková se bodově prosadila v každém zápase. Sérii se ji podařilo prodloužit i nyní.

Nováček se na vyšší soutěž připravil nad očekávání dobře a v duelu s Tigers ukázal, že se s ním musí počítat, i proto si Jambor zisku tří bodů z jeho hřiště nesmírně váží. „Po takovém průběhu pro nás daleko cennější výsledek než po jasné výhře. Víme, kde máme problémy a co nás trápí, na druhou stranu se děvčata ještě sehrávají a chce to ještě čas,“ uklidňoval po zápase kouč ženského týmu. Jeho svěřenkyně se nyní budou muset rychle přeorientovat a zapracovat na chybách, neboť už ve středu je čeká pohárové utkání s extraligovými Panthers.