Dorostenci doposud marně čekali na vítězství. Zatím připisovali pouze porážky a pátá v řadě přišla s Teplicemi. Svěřenci trenéra Romana Janeby mohli v úvodním duelu litovat zejména zahozených šancí a také čtyř přesilovek. Proti soupeři začali stahovat manko až za stavu 0:4 v době, kdy už byl zápas prakticky rozhodnutý. Nakonec z toho byla prohra 2:5.

Proti Plzni se odehrála zejména v úvodním dějství přestřelka, kterou domácí ovládli 4:3. Tigers ale vzápětí využili dvě početní výhody a začali postupně zápas otáčet na svou stranu a Jirička se ve 43. minutě postaral o vítězný gól. Další branka minutu před koncem přinesla pouze snížení soupeře. „V obou zápasech jsme předváděli slušnou hru. V prvním jsme nedokázali proměňovat šance. Ve druhém utkání jsme po divoké první třetině začali kontrolovat hru a po stažení na dvě pětky konečně vyhráli,“ shrnul kouč Janeba.

Presink zafungoval

Mladší žáci si za pomoci těch starších odbyli pořádání v Čakovicích. I tentokrát musel trenér Milan Hort improvizovat se sestavou, protože měl k dispozici pouze osm hráčů do pole. Z toho plynula nepravidelná střídání, která měla zřejmě za následek okénka v obraně. „Naštěstí, i díky našemu gólmanovi, je soupeř nedokázal trestat. Na druhé straně hřiště jsme si i my vytvářeli dobré šance, ale se stejným výsledkem,“ poznamenal Hort. Konečnou remízou v derby s Black Angels bral jako spravedlivou.

Proti Tatranu a Mladé Boleslavi dostali mladší žáci za úkol presovat soupeře na jeho polovině, což se dařilo zejména proti Střešovicím. Nakonec z toho byly v obou případech vysoké výhry. Na závěr celého programu se Prague Tigers střetli s Bohemians. Za stavu 2:2 přišly dvě chyby v rozehrávce, které soupeř potrestal a zbytek utkání si pohlídal. „Jeho tlak na naší půlce byl opravdu propracovaný a neuměli jsme si s ním poradit,“ přiznal trenér Hort. Alespoň ví, na čem se svými svěřenci zapracovat.

Poděkování patří starším žákům – Průšovi, Mrázkovi a Pavelcovi, kteří bezvadně odsloužili časomíru – a rovněž rodičům, jež ráno pomohli postavit hřiště a odpoledne než si mladší žáci zhodnotili poslední zápas, ho zase uklidili. Díky Petře Jetenské jsou z turnaje pěkné fotky. Dík také patří Pavlíně a Katce.

Šmídek hitem víkendu

Hned tři zástupce vyslala do boje přípravka. Parta ze Zelenče posílena o hráče z Černého Mostu a Proseku se postavila velkým florbalovým gigantům z Chodova, domácí Mladé Boleslavi a Tatranu. „U všech hráčů bylo vidět velké zlepšení a obrovská chuť hrát,“ těšilo šeftrénera Romana Janebu. Dominika Žídková s Adamem Grofem dali první góly v životě, Marek Osvald se zaskvěl výbornou obranou. Na pomoc sehnané posily, Jáchym Podešva s Vojtěchem Šmídkem, se ukázaly tahouny nejen na hřišti.

Vašek Kroupa nastoupil proti Tatranu v brance a po zápase se mu z výstroje vůbec nechtělo. Nejmladší člen týmu, Richard Chalupecký, zvládl celý turnaj výborně a byla radost ho sledovat. Celý tým si z Mladé Boleslavi po zásluze odvezl bronzové medaile. Radost byla veliká.

Vojta Šmídek si podmanil celý víkend. Zářil nejen v Boleslavi, ale také den před tím v sobotu v Zelenči, kde se díky proměněnému trestnému střílení stal hvězdou Instagramu. Přípravka White zažila jinak výjimečný turnaj. Kádr byl sestaven pouze hráčů ze Základní školy Novoborské a jen jeden je v organizaci Tigers druhým rokem. Zbylá devítka nejmenších florbalistů jsou úplní nováčci.

Úplně první turnaj v životě absolvovali Nicole Mertin, Sebastien Kolman, Matěj Šigut, Jakub Konieczny a Tomáš Pospíšil, kterému je pouze 5 let! V prvním zápase se hrálo derby přípravek Tigers, ve kterém se projevily zkušenosti Šedivých. Rozhodně už ale utkání bylo vyrovnanější než první setkání. Nejlepší zápas zahráli Bílí překvapivě proti favoritovi turnaje, Bohemians Praha. „V tomto utkání jsme zkusili soupeře překvapit i hrou bez brankáře, což se nám povedlo dokonale,“ vyzdvihl trenér Jakub Pražák.

Netradiční zážitek

Navíc tenhle moment neskutečně zvedl atmosféru v hale. Rodiče za ním po zápase přišli a přesně o tomhle nejvíc mluvili. „Největší radost mám z toho, že děti chtěly neustále hrát. Nejradši by byly na hřišti všechny najednou,“ pochvaloval si Pražák. „Co se týče hry samotné, jsme na začátku a musíme se ještě spoustu věcí naučit, uzavřel trenér přípravky White.

Počínání přípravek i vzájemný duel kvitovala i jeho kolegyně Dana Hortová, které derby ukázalo velký hráčský potenciál na obou stranách. A když k tomu rodiče vyprodukovaly skvělou atmosféru, pořádalo se náramně. Pro spoustu mladých florbalistů se jednalo o první turnaj. O to těžší bylo se koncentrovat po celý den. „Jsou to nové zkušenosti, které děti postupně vstřebávají. Musím je ale pochválit. Výborně zvládli například střídání, které bývá právě náročné kvůli soustředění. Všichni šli na hřiště ve správný čas. Ani nikdo nezaspal, když měl jít na hřiště. Taky bylo na všech vidět, že by hrály pořád,“ uvedla trenérka Šedivých Dana Hortová.

Mezi nové zážitky pro všechny zúčastněně patřil i trest v podobě nájezdu za odehrání míčku ze střídačky. K němu ale nikdo ze hřiště neběžel, šlo samozřejmě o spontánní reakci.

Poslední kategorií, která se představila, byly starší žákyně. Na ně čekala tentokrát čtyři utkání v Chýni, kde se utkaly postupně s Kutnou Horou, Královskými Vinohrady, pražskými Panthers a na závěr s pořádajícím Texasem.

Výsledky

Prague Tigers - Teplice 2:5
Plzeň - Prague Tigers 6:7