Oba zápasy v Nehvizdech byly rozdílné. Zatímco proti Plzni byl klíčový dobrý vstup do utkání, tak s Texasem musely hráčky Prague Tigers otáčet utkání až v závěrečné části. Proti západočeskému celku v souboji o první místo první ligy vedly ženy po 21 minutách hry 3:0, nicméně soupeř ukázal svou kvalitu a dokázal střetnutí desátého kola zdramatizovat.

S kontaktním gólem v polovině zápasu byla Plzeň přeci jen lepší, nicméně kýžená druhá branka přišla až tři minuty před vypršením základní hrací doby a na hráčkách bylo vidět, že už vyhlížejí konec zápasů. Lví podíl na výhře měla brankářka Martina Pilšáková, jež v zápase zlikvidovala úctyhodných 40 střeleckých pokusů soupeře.

„Obdobný zápas jako proti Liberci, mnoho zahozených příležitostí, spousta náznaků toho, co trénujeme, bohužel nám zatím chybí mezifáze. Kvalitu máme jen ji musíme prodávat. Vzhledem k lazaretu, který máme tuto výhru jistě doceníme,“ hodnotil utkání asistent trenéra Vít Gattnar.

V zápase s Texasem se dlouho schylovalo k překvapení a po 40 minutách vedl hostující celek 3:1. Ihned po přestávce ale nastartovala Eliška Mrázková obrat, který posléze vyústil ve šťastný konec. „

Poslední dobou se trochu trápíme v zakončení, dostáváme se do spousty vyložených šancí, ale bohužel nejsme schopné je proměnit. Naposledy nás takhle stál zápas s Libercem a teď jsme věděly, že tři body urveme. Potřebovaly jsme se především zklidnit a věřit si do zakončení. A to nám také trenéři během druhé přestávky řekli,“ poodkryla autorka dvou gólů, co se dělo v šatně před závěrečnou částí.

Velkým impulsem byla pochopitelně branka ve 42. minutě a necelé tři později už svítil na světelné tabuli remízový stav. „Díky tomu, že kontaktní gól a i srovnání přišlo hned z kraje třetí třetiny, tak jsme ''zařadily dvojku'' a zápas dotáhly do vítězného konce,“ konstatovala spokojeně aktuálně nejlepší střelkyně týmu s 15 zásahy na kontě.

„Dvě třetiny jsme tomu nedali nic. Ve třetí, když už nám teklo do bot tak byl vidět výkon, který podáváme, když nám to moc nejde, což na výhru stačí. Dáme si oraz, nastavíme hlavy a za dva týdny věříme ve stoupající tendenci hry. Co právě prožíváme, nám hodně pomůže v play off. Máme radost, že se nám v pravou chvíli probudily střelkyně,“ dodal Gattnar.

Ženský tým Prague Tigers ukázal o víkendu i velkou psychickou odolnost, ze které může těžit právě ve vyřazovacích bojích, jak už nastínil asistent trenéra a na stejné téma narazila i Mrázková. „Síla každého týmu se pozná právě v situacích, kdy se nedaří. Soupeře hodně podržela jejich brankářka, která nás svým výkonem potrápila. Pozitivní je, že jsme se rozstřílely, sebraly tři body a jsme takzvaně 'back on track',“ prohlásila 23letá útočnice.

Prague Tigers – Slavia Plzeň 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Prokšanová, 16. Steinbachová, 22. Šusterová – 30. Lejbová, 57. Mašková. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Rozhodčí: Preclík, Verner. Diváci: 27.

Prague Tigers – Texas 5:3 (1:1, 0:2, 4:0)
Branky: 14. Horáková, 42. Lamblová, 45. a 58. Mrázková, 58. Bursová – 17. Lupačová, 25. a 40. Škvorová. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Rozhodčí: Jüngling, Otáhal. Diváci: 15.