Elévové 5+1

Konečně! Je tu po prázdninách další turnaj. S tímto pocitem jsme se v sobotu 18. ledna sešli k dalším zápasům elévů v Unihoc Aréně. Naším prvním soupeřem byl Start98 - Kunratice. Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že tentokrát nám chybí náš stálý brankář a přiznejme si, že také s lehkou obavou, jak to dobrovolník do brány Jakub Hrnčíř odchytá. Vcelku vyrovnané utkání jsme nakonec dovedli k vítězství! Naším dalším soupeřem byl FAT PIPE Chodov. Nový soupeř a u nás nový brankář. Tentokráte šel do branky Ondra Syrový. Do utkání jsme vstoupili s dobrý nasazením, bojovností a chutí vyhrát. A zdálo se, že se nám to i povede. Bohužel nepovedlo, protože soupeř v poslední minutě vyrovnal. Škoda, tak blízko jsme byli od druhé výhry a finále turnaje. Tento pocit v hráčích převažoval. Ale naštěstí Start98, pro mě trochu překvapivě, porazil Chodov a my si finále mohli zahrát! Ve finále byl náš soupeř Bohemka. Do branky se postavil Lukáš Boch. Finále jsme hráli poprvé a bylo znát, že ho kluci chtějí vyhrát. Od začátku jsme nasadili vysoké tempo, které bylo možná ještě vyšší než ve skupině a brzy šli do vedení. Zápas se pro nás vyvíjel dobře až do stavu, kdy jsme vedli o dvě branky. V tuto chvíli jsme začali až bezhlavě útočit a zapomínali se vracet do obrany. Dobře hrající soupeř toho využil a vyrovnal. V oddechovém čase jsme si řekli, že se musíme vrátit ke své pozorné hře ze začátku utkání a věřit, že přidáme další góly. To se nakonec stalo. Zvýšili jsme o jednu branku vedení a poslední branku jsme dali do prázdné klece při soupeřově power play! Chtěl bych poděkovat náhradním gólmanům, že na sebe vzali odpovědnost a zdatně odchytali každý jedno utkání. Pozitivní je, že byli i další dobrovolníci na to ujmout se této těžké pozice.


Elévové 3+1

Tuto soutěž využíváme hlavně pro začínající nebo méně vyhrané hráče, aby získali první herní zkušenosti. Ne jinak tomu bylo i na tomto turnaji. Tentokrát s námi šli poprvé dva nový kluci z elévů a jeden z přípravky. První zápas pro ně byl, stejně jako pro nás všechny, něco jako jízda na kolotoči. Přesně tak jsme si mohli připadat v zápase s jednoznačně lepší Technology MB a nakonec z toho byla prohra. V dalším zápase jsme nastoupili proti Florbalové akademii MB a po divoké přestřelce a vlastně celkově divokém utkání se skóre zastavilo na dvouciferném počtu na obou stranách, bohužel jsme byli o branku horší. Takže jsme byli odsouzeni hrát zápas o udržení v tomto koši. Stejně tak se chtěli zachránit náš soupeř Wizards DDM. Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch a neustále jsme navyšovali naše vedení a v poklidu došli pro vítězství. Domů jsme tedy odjížděli s pocitem vítězů a v dobré náladě. 


Slovo závěrem: Jsem rád, že se konečně povedlo elévům 5+1 vyhrát první koš ve velmi vyrovnané a zajímavé soutěži, kde každý může porazit každého a naopak. U elévů 3+1 se zase povedlo rozšířit počet hráčů, kteří si zahráli své první zápasy a jsem rád, že ti již trochu zkušenější se dále zlepšují! Přesto je před námi další velký kus práce. Proto nasadit úsměv a hurá do ní!