Dorostenci vstoupili do roku 2022 parádně a podle trenéra Romana Janeby zahráli ve vstupním utkání jeden z nejlepších zápasů sezony. „Až na menší výpady jsme byli lepší. Hlavně takticky a v první třetině jsme dokonce byli i produktivní,“ pochvaloval si kouč. Aby také ne, když po deseti minutách vedli jeho svěřenci už 4:0 a Adam Gere stihl zkompletovat hattrick. Proč ale něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Teplicím trvalo jen chvilku, než se dostaly na rozdíl jedné branky.

Prague Tigers se ale i přes vzestup soupeře dokázali ve druhé třetině uklidnit a ve hře opět dominovat. Hodně jim pomohla využitá přesilovka a udržovali si dvoubrankové vedení i díky první vstřelené brance Josefa Rendy v dorostu. Ve třetí třetině si svěřenci kouče Janeby utkání pohlídali a Gere v něm uzavřel střelecké představení čtvrtým gólem v zápase.

Ve druhém utkání se Tigers postavili Gorilám z Plzně. Ačkoliv porada před utkáním byla zřejmá. Hráči v ní slyšeli, čeho se mají vyvarovat, tak nastal pravý opak a soupeř se snadno dostal do vedení 5:0. „Neproměňování šancí a chyby v obraně nás stály celý zápas. Branku se nám nepodařilo vstřelit ani ve druhé třetině,“ smutnil 30letý trenér dorostenců. Nutno přiznat, že Západočeši se jevili lépe fyzicky. V závěrečné části tak bylo nejvíc zajímavé sledovat, jak se hráči postaví k osobní obraně, kterou po nich trenéři chtěli. „Ukázalo se, kdo souboj nevzdává a má nějaký charakter. Naopak někteří byli jako na horské dráze a soupeři si z nich minimálně rychlostně dělali, co chtěli,“ uzavřel Janeba.

Prague Tigers vyslali do boje i dvě družstva elévů. Bílí se představili v Praze, zatímco na Oranžové čekala cesta do Kostelce nad Černými lesy. V hlavním městě Česka se klukům pod vedením trenérky Dany Hortové dařilo. Vyhráli všechny tři zápasy, hlavně díky účasti již velmi zkušených hráčů Vaška Černého, Lukáška Urbana, který se opět předvedl i v bráně, Matyho Petra i Tea Švarce. „Kluci jsou tahouny týmu, hrají rádi a s chutí a jsou určitě dobrými parťáky těm, kteří s námi teprve začínají,“ uvedla koučka.

První zápasy si užil i Jan Mikula. Rychle se zorientoval a na turnaji dal i první gól. Další premiéru zažil Nikolas Fučík v bráně. Chtěl by prý být brankář a tak už začal sbírat první zkušenosti. Moc se mu v nové roli líbilo. V posledním zápase si s kluky zahrála i Adinka Švarcová, která přijela po svých zápasech s elévkami z Nehvizd. Po krásných nahrávkách od Černého dala dva góly a tak s nimi mohla oslavovat postup do vyššího koše.

Podle Dany Hortové je ale pro elévy stále obtížné zvládat účelnou obranu, obsazování hráčů, rychlé přepínání, nebo nějaké postavení hráčů na hřišti. „Většinou ti méně zkušení hráči bojují ještě se správným držením hole nebo s úspěšnou střelbou,“ prozradila trenérka s tím, že se hráči učí hrát se zvednutou hlavou a vidět, co se děje na hřišti. Rychle reagovat na vzniklou situaci, spolupracovat a komunikovat spolu.

V neděli slavil postup i tým Orange, tentokrát do prvního koše, který se sešel v silné sestavě. Chyběli pouze Viktor Podešva a Marek Jirsák s Antonínem Šmídkem, kteří jsou bohužel v karanténě. Tentokrát elévové sehráli všechny čtyři plánované zápasy. Na úvod se podařilo přehrát tým Olympu a Traverzy, následovala výhra nad Falconem.

V posledním zápase s Vinohrady se projevila únava, tu ale mladí Tygříci přemohli velkou chutí postoupit do toho prvního koše. Hrálo se nahoru, dolu. Nervy drásající drama se naklonil na stranu Prague Tigers až minutu a půl před koncem. „Zápas byl velmi napjatý, měl silnou atmosféru, hodně emocí, vyzkoušeli jsme hru ve čtyřech. Všichni jsme si ho užili včetně rodičů na tribuně. Patří jim díky za fandění a skvělou atmosféru. Vybojované vítězství na závěr bylo sladkou tečkou celého úspěšného turnaje,“ komentovala trenérka Dana Hortová, jež opět vyzdvihla výkon Adiny Švarcové za její poctivou a bojovnou hru do konce.