Jak je důležité míti Elišky v týmu se ukázalo v sobotním duelu s Ústím nad Labem. Hráčky s tímto jménem měly prsty v sedmi z jedenácti gólů Prague Tigers. Další tři padly po brejcích a individuálních akcí v podání Kateřiny Hamplové či Nikoly Bursové. Mezi střelce se zapsala i kapitánka Lamblová.

Zápas se severočeským celkem ale přinesl menší zápletku. Za stavu 8:1 se už zdálo, že si ženy na dálku v interním souboji vyzvou muže o to, kdo dá soupeři více gólů, jenomže Ústí se náhle vzchopilo a dokázalo zápas zdramatizovat. Dokonce se přiblížilo na rozdíl pěti branek. Zabrzdit je muselo až osvědčené duo Elišek. Mrázková s Horákovou přidaly další trefy a uklidnily domácí.

„I takové zápasy potřebujeme. Poučení pro nás. S Lípou čisté hlavy,“ konstatoval po zápase asistent trenéra Vít Gattnar. Tečku za zápasem z pohledu Tigers udělala rychlonožka Hamplová, která ukázala svou sílu v brejcích už dopoledne za rezervní tým. Tam se ale pouze rozběhávala a rozstřelovala.

Neskutečnou fazonu mají muži, kteří opět pořádali gólové hody a pochutnali si na nich dosyta. Jablonec dokázal vzdorovat pouze do sedmé minuty. Pak si Pánkovi svěřenci opět otevřeli střelnici a náskok se začal navyšovat. Podle manažera týmu Tomáše Večeři si hráči zahráli TIKI-TAKA.

Jablonečtí zkrátka byli všude pozdě. Sami poznamenali, že při zápase vypadali jako na tamější pouti. V závěrečné části dokonce ani neohrozili Hlavu, který si tak za 60 minut připsal pouze čtyři zákroky. „Zápas ve vlažném tempu, kdy jsme dobývali soupeřovu branku a nakonec ji pokořili patnáctkrát, tudíž hráči budou spokojeni, jelikož splnili cíl a v neděli je čeká královské pohoštění,“ uvedl trenér Petr Pánek.

Téměř o polovinu tygřích branek se postaral Tomáš Navrátil, který i završil počet branek v utkání na patnáct a celkově zaznamenal 50. týmovou trefu. Po čtyřech zápasech disponují suverénně nejlepším útokem a pouze o gól druhou nejpevnější obranou v divizi.

Výsledky

Ženy - 1. liga 5. kolo
Prague Tigers – Ústí nad Labem 11:6 (6:1, 2:3, 3:2)
Branky
: 11., 14.,, 19. a 50. Mrázková, 6., 20. a 50. Horáková, 16. a 57. Hamplová, 21. Lamblová, 25. Bursová. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Rozhodčí: Kořínek, Paleček. Diváci: 27.

Muži - Divize B 5. kolo
Jablonec – Prague Tigers 1:15 (1:6, 0:3, 0:6)
Branky
: 5., 28. a 60. Navrátil, 16., 18. a 38. Masár, 33., 45. a 58. Wojnar, 9. a 48. Kavan, 7. Mochan, 18. Piták, 55. Boušek, 56. Folauf. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:2. Rozhodčí: Sidenberg, Hnídek. Diváci: 46.