Víkendový program elitních družstev odstartují ženy, které nejprve sjedou k utkání do Týna nad Vltavou. Na místní Rudý Dračice mají špatné vzpomínky, protože oba vzájemné zápasy z loňské sezóny s nimi prohrály. Letos však Jihočešky za svými výkony zastávají a ze čtyř duelů si připsaly jediné vítězství. „Nečeká nás nic jednoduchého. Na druhou stranu se hraje bez diváků, takže domácí nepoženou za výhrou jejich fanatičtí fanoušci, kteří umí vytvořit nepříjemné prostředí pro soupeře,“ říká trenér Vladimír Jambor.

O den později se Tigers přesunou o 26,6 kilometru východněji do Soběslavi, které se letos naopak oproti předpokladům daří a na kontě mají šest bodů za výhry v České Lípě a v zajímavé přestřelce 11:10 v Turnově. „Soběslav vstoupila do soutěže dobře a na rozdíl od loňské sezóny sbírá body, takže očekávám dvě náročná utkání, která ovšem chceme herně i výsledkově zvládnout,“ hlásí směrem k jihočeskému výjezdu Jambor. I on by bral hattrick Elišky Horákové, která se stejným počinem prezentovala ve stejné hale letos v únoru, byť ještě v dresu Mladé Boleslavi.  

Muže naopak čeká pouze jeden zápas a v domácím prostředí. Do Nehvizd dorazí Koberovy, tedy soupeř, se kterým loni sehráli dvě vyrovnaná a vítězná utkání 5:4 a 4:2. „Jejich tým se hlavně opírá o Dominika Reczaie. Toho je potřeba uhlídat, ale uvidíme v neděli, jak tým posílil nebo šel kupředu,“ upozorňuje trenér David Vorlíček na největší hrozbu na straně soupeře. Osmadvacetiletý florbalista z Jablonce nad Nisou si v posledním zápase připsal nevídaných 11 bodů (4+7) a chyběl pouze u jediné branky svého týmu, když v bláznivém utkání podlehli Sokoli Hradci Králové 12:16.

„Musíme vyhrát, už kvůli sebevědomí kluků a bodovat po dvou ztrátách. Dodržovat pokyny a lépe číst hru soupeře,“ burcuje své svěřence před zápasem Vorlíček, vědom si špatného startu de sezóny, kdy Tigers mají na kontě po třech kolech pouhé tři body. Proti Koberovým tak vyšle formace v jiném složení, než tomu bylo doposud. „Soustředili jsme se na věci, které nás trápily a trochu pozměníme lajny, přehodíme ale tak jen dva nebo tři hráče,“ vysvětluje manévry v sestavě před nedělním utkáním kouč Prague Tigers.

Víkendové duely budou minimálně na dalších 14 dní poslední. Krom mužů i žen se zapojí i mládežnická družstva. Poté ale přijde vládou vyhlášená nutná pauza, která vystavila červenou veškerému sportu. „Nikdy bych nevěřil, že tohle řeknu, ale nadcházející zápasy si jdeme hlavně užít, protože jsou na dlouhou dobu poslední. Nechci být pesimista, ale tohle nebude dvoutýdenní stopka,“ domnívá se Jambor coby manažer Prague Tigers. „Chceme se rozloučit šesti body. Nečeká nás nic jednoduchého,“ vyhlašuje jasný cíl kouč žen.