Cinklo to! Konečně! Prague Games 2021 skončily sladkou bronzovou tečkou, o kterou se postarala směsice dorostenců a starších žáků. Cestou k ní vyřadili hráči do 15 let pražské rivaly z Chodova a Sparty a až v semifinále je zastavil pozdější vítěz turnaje Bohemians. I tak se ale jedná o historický milník pro Prague Tigers, neboť se jedná o vůbec první medaili z tohoto turnaje v krátké čtyřleté historii nově vzniklého klubu.  

„Turnaj díky medaili nelze hodnotit jinak než kladně. Odehráli jsme dost těžkých zápasů, které nám ukázaly na čem stavět a zároveň, kde nás tlačí bota. Během celého klání byla vidět chuť po vítězství, což byl základní kámen celkového výsledku,“ říká jeden z trenérů úspěšného týmu Vít Gattnar.

Jeho svěřenci zakončili základní skupinu na druhém místě, když poprvé na turnaji nestačili na Bohemians (2:5), nicméně si připsali výhru nad Otrokovicemi (6:3) a Děčínem (7:5). Prvotní cíl splnili. V play-off A je pak čekala ryze pražská cesta. Hned v osmifinále je čekal totiž rival z Chodova, kterého udolali 1:0, když v zápase zahodili několik stoprocentních šancí včetně minuté prázdné branky v závěru zápasu.

V dalším kole je čekala Sparta, proti níž se ve druhém poločase dostali do vedení o dvě branky a soupeř dokázal pouze v závěru snížit. „Sparta byla rozhodně nebezpečnější než Chodov. Tím, že jsme se drželi ve vedení začala být nervózní a nám už vše hrálo do karet. Gól se jí povedlo dát až v poslední minutě z nejmenší šance, kterou si vytvořila. Zápas jsme v té době již měli pod kontrolou a věřili ve vítězství,“ vrací se Gattnar k vítězství 2:1 ve čtvrtfinále. V semifinále pak čekali opět Bohemians, kteří zvítězili i nad Prague Tigers i podruhé v turnaji o tři branky, tentokrát 5:2.

„Šli jsme zápas od zápasu a vše zapadalo tak, jak mělo. Medaile už byla pro kluky odměnou. Doufám, že kluky nabudí do další práce a budou chtít sbírat další cenné kovy. Prague Games ukázaly, že můžeme hrát s každým,“ hodnotí celkové vystoupení na turnaji trenér kategorie B15. Kromě ní startovali ještě kluci v B14, pro něž skončilo prestižní klání hned v prvním kole vyřazovacích bojů po čtyřech porážkách na turnaji.

V Brně bodovala přípravka

Posledním zástupcem Prague Tigers na turnaji byla přípravka U10, která si užila parádní porci hned 12 zápasů s vyrovnanou bilancí šesti výher a porážek. Všechny kategorie se přitom zúčastnily i turnaje v Brně, kde na starší žáci Black došli do osmifinále, jejich vrstevníci pak skončili hned v prvním kole vyřazovacích bojů. V jihomoravské metropoli naopak došli nejdále ti nejmenší, kteří se dostali až do čtvrtfinále i přesto, že si museli zvykat na pro netradiční hru v pěti a nikoliv ve třech hráčích.

„První den jsme se sžívali se systémem 5+1 a prohráli všechny zápasy. Druhý den nám ještě haprovalo střídání, ale výkon a výsledky byly o hodně lepší. Třetí den nás čekal poslední zápas ve skupině a do playoff jsme postoupili z 5. místa. Přes Hattrick jsme postoupili do čtvrtfinále proti BA se kterými jsme prohráli po závěrečném risku bez brankáře 5:1. Po skoro roční pauze hodnotíme turnaj pozitivně,“ zhodnotil turnaj v Brně trenér Tobiáš Průša.