Mnozí fanoušci, kteří sledovali Divizi Tě jistě znají z dresu Olymp Florbal, kde si trápil náš obranný val, ale můžeš se ve zkratce představit ostatním?

Ahoj všem v Tigers! Florbal hraju od nějakých 14 let, kdy jsem býval kmenovým hráčem Bohemians, s kterými jsem postoupil do extraligy, když mi bylo 18/19 let. Ještě předtím se nám podařilo v jedné z mládežnických kategorií být vicemistry republiky, to jsem byl kapitánem a možná jsem měl před sebou určitou florbalovou budoucnost, ale s florbalem na té nejvyšší úrovni jsem musel ,,seknout” díky mému pracovnímu vytížení. Začal jsem dělat práci, kterou jsem chtěl dělat od dětství (sportovní komentátor), kterou mimochodem dělám i v dnešní době.

Do naší organizace přicházíš na roční hostování, co pro Tebe byl rozhodující faktor přijmout naši nabídku?

Líbí se mi vize Prague Tigers. Makat naplno, dělat vše na maximum, ale zároveň si nehrát na profi sport! Na této úrovni hrát téměř každý víkend je nesmysl! Ale i díky korektnímu jednání celého vedení Tigers a snaze ,,bojovat” s rozpisem zápasů mě přesvědčili, abych týmu dopomohl k jedinému cíli a tím je postup!


První utkání v našem dresu Tě čeká již tento víkend v Nehvizdech, kde pořádáme turnaj za účasti týmů Gorily Plzeň, FBC DDM Kati Kadaň, Floorball Club Falcon, FBC Hradec Králové a UKS Floorball Gorzow, který brázdí nejvyšší polskou ligu, jak se těšíš?


Na turnaj se velmi těším! Sám jsem zvědavý, jak to půjde. Nečekám žádné individuální zázraky. Hokejku jsem nedržel několik měsíců, připravuji se hlavně v posilovně, také chodím běhat, ale ti co mě znají, tak vědí, že běh není mojí silnou stránkou :) Nejdůležitější je se dobře připravit na sezonu, poznat se s týmem a načasovat formu na druhou půlku září.

Minulá sezona našim mužům vyšla víceméně na jedničku, ale pandemie jim vzala naděje na postup. Sledoval si jejich počínání v minulém ročníku? Co očekáváš od toho následujícího?


Tigers jsem bedlivě sledoval. Je zde vidět velký progres. Historicky jsme spolu před jednotlivými sezonami jednali o tom, jestli nebudu členem týmu, ale snažil jsem se plnit slib, který jsem měl s Olympem. Až letos uzrál čas a doufám, že společně dosáhneme kýženého cíle!


Co by si chtěl vzkázat našim fanouškům a lidem v naší organizaci?

Udělám maximum, aby byl tým úspěšný a zároveň se budu snažit předat své zkušenosti, jak spoluhráčům, kteří o to budou stát, ale hlavně dětem v organizaci Tigers. Už v Olympu jsem několikrát vedl střelecké tréninky dětí, které to baví a zároveň se učí něco nového a chtějí se zlepšovat! Zápal a zájem dětí je skvělým hnacím motorem, a proto jim chci ukázat to, co jsem se naučil a zkusím to předat dál. Každý kdo mne zná ví, že nejsem bězěc, že rozhodne nejsem nijak komplexni florbalový hráč. Naopak mám více slabin než silných stránek, ale snažím se pilovat ty silné stránky, protože každý hráč má nějakou úlohu a tím týmu pomáhá. Já byl vždy střelec, a proto jsem hodnocen podle branek, takže právě tím se budu snažit týmu přispět k úspěchu.