Oproti Litvínovu se v neděli hrál úplně opačný zápas. Po dvou třetinách hry svítil na světelné tabuli průběžný stav 10:1 a bylo jen otázkou, jak vysoký bude rozdíl branek mezi Prague Tigers a Chomutovem. O to víc překvapivější bylo, když se v poslední dvacetiminutovce začal náskok tenčit. „Ze začátku je člověk nabuzený a snaží se dávat góly. Vývoj ho ale uspí, uklidní a ztrácí pozornost, z čehož pak padají góly do naší brány,“ vysvětlovala Petra Šusterová, která načala a zároveň uzavřela skóre zápasu.

„Asi jsme si moc byly jisté výsledkem a zaspaly jsme při jejich rozehrávkách. Z toho vznikala přečíslení, na která jsme špatně reagovaly a byly z toho šance na jejich straně,“ přemítala dál po utkání nová tvář v týmu, která byla jednou ze čtyř hráček, jež se podařilo v zápase zaznamenat tři a více branek. Dalšími úspěšnými střelkyněmi se staly Eliška Mrázková (4+1) s Martinou Lamblovou (3+1). Na druhé straně se dařilo Tereze Sukové (3+1).

Šusterová přišla do týmu před sezonou a ještě se s ním seznamuje. S novými spoluhráčkami si ale padla náramně. Důkazem jest celkových šest bodů v úvodních dvou kolech. „Mám super holky v lajně, takže se zadařilo a góly mi tam napadaly,“ těšilo posilu z Panthers. Jak v ženských kolektivech bývá, čeká ji v následujících dnech za vstřelený hattrick pečení. Podle jejich slov přinese na zakousnutí něco zdravého, co dodá energii do dalších zápasů.

Dostatek sil se bude v nejbližších utkáních hodit. Už v neděli hrají ženy pohár v Liberci a o týden později absolvují další těžké utkání na Vinohradech. Hodně silné prověrky. „Čekají nás úplně jiné zápasy. Od začátku v jiném nasazení a mnohem vyrovnanější. Koncentrace se bude udržovat mnohem lépe. Musíme se poučit z chyb, které tady vznikly a lépe komunikovat na hřišti, abychom je neopakovaly proti silnějším soupeřům,“ je si vědoma útočnice, která nasbírala v nejvyšší soutěži 107 startů.

Prague Tigers – Florbal Chomutov 13:5 (4:0, 6:1, 3:4)
Branky: 6., 23., 30. a 50. Mrázková, 6., 22. a 58. Šusterová, 21., 37. a 46. Lamblová, 13. Horáková, 20. Šebestová, 26. Prokšanová – 29., 51. a 52. Suková, 44. Hýsková, 49. Čiháková. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Rozhodčí: Tůma, Kyndl. Diváci: 31.