Juniory čekaly další dva zápasy ve 2. lize. V Králově Dvoře se proti ním postavily rezervní celky Tatranu a Panthers. V obou utkáních ale začala nejstarší mládežnická kategorie hrát, až když prohrávala vysokým rozdílem. Se Střešovicemi za stavu 0:6, s Pantery při skóre 0:5. „V prvním zápase byl soupeř rychlejší a techničtější. Převahu brzy vyjádřil góly. Smutné je, že jsme je dostali od neobsazeného hráče střelou ze střední vzdálenosti, nebo z dorážek,“ uvedl trenér Milan Hort.

Na druhé straně se Tigers dostávali do šancí jen sporadicky. Často jejich útoky ztroskotaly na horší kvalitě přihrávek. Až po přestávce začali junioři pozorněji bránit a zrychlili přechod do útočné fáze. Podobně se vyvíjelo i utkání s Panthers. Soupeř zkraje zápasu převzal iniciativu a rychle si vytvořil náskok. Konečné skóre mohlo vypadat jinak. Za stavu 2:6 ale zástupci nejstarší mládežnické kategorie promarnili dvě přesilovky, dva nájezdy a několikrát nastřelili tyč.

„I po dvou vysokých porážkách jsem měl dobrý pocit, že kluci v obou zápasech bojovali i za nepříznivého stavu. Zvláště ve druhém odváděli neskutečný výkon. Bohužel jsme nevyužili ani jednu z pěti nabídnutých přesilovek, neproměníme jasné šance, těžko můžeme dávat více gólů a vyhrávat,“ řekl Hort. Juniory zachránily od vyšších porážek i skvělé výkony gólmanů.

Obě družstva příjemně překvapila

Mnohem lépe si vedli na obou frontách starší žáci. A-tým v Lize si hravě poradil v základní skupině se svými soupeři z Kutné Hory a Králova Dvora. V prvním duelu se čtyřmi góly blýskl Ondřej Langer. „Bylo to dobrý. Zápas jsme měli od začátku jasně ve svých rukách, komentoval autor čtyř branek s tím, že všechny jeho projektily byly nechytatelné dělovky.

Ještě větší debakl si pak odnesl Králův Dvůr, který odcházel ze hřiště po výsledku 1:13. Ve finále se proti Tigers postavil střešovický Tatran a dlouho průběh nasvědčoval k tomu, že by Janebovi svěřenci mohli pomýšlet na vítězství a postup do vyššího koše. Ve druhém poločase ale soupeř zabral a osmi brankami v řadě otočil vývoj zápasu na svou stranu. „Byl fyzicky silnější a šikovnější na florbalce, ale věděli jsme, že je hratelný,“ uznal nejmladší hráč týmu David Hiblbauer a dokonce si všiml, na čem by se spoluhráči měl zapracovat do budoucna. „Myslím, že na fyzičce a nebýt tak zbrklí v zakončení,“ dodal vzápětí.

Jejich kolegové z rezervy se museli vypořádat nejprve s tím, že do Říčan odcestují v hraničním počtu šesti hráčů do pole. Těsně před turnajem pak došlo ke změně rozlosování, kdy bylo jasné, že nedorazí Kutná Hora a tak je čekaly dle rozpisu dva zápasy za sebou. Vzhledem k počtu hráčů si ale B-tým starších žáků vedl skvěle a mít více hráčů do pole, bral by ze tří duelů více jak jeden bod.

Nejprve těsně prohrál s Říčany, následně padl s Wizards a na závěr uhrál remízu 5:5 s rivalem z Black Angels, kdy ještě dvě minuty před koncem vedl o dva góly. „Kluci zahráli parádně a bojovali ve všech zápasech. Zaslouží uznání. Škoda jen, že v prvních dvou duelech často inkasovali poté, co nechali hráče vystřelit z forhendu. V závěrečném zápase už jim došly síly,“ pochválil své svěřence asistent trenéra Ondřej Jícha.

Domácí kanonáda žákyň

Zcela suverénně si na domácí půdě v Nehvizdech vedly starší žákyně v přeboru 3+1. Tři soupeře deklasovaly vysokým rozdílem. Pouze Texas s nimi dokázal držet krok a padl “jen“ 6:8. Další turnaj se stejnými týmy čeká svěřenkyně Hynka Ondráčka za tři týdny.

Ve verzi 3+1 se představila i obě družstva elévů. Tým White odehrál v premiéře letošní sezony čtyři duely v Kralupech nad Vltavou. Druhý celek Orange absolvoval kvarteto zápasů ve Staré Boleslavi. V této kategorii jsou výsledky ale až druhořadé, proto zůstávají v pozadí a nezveřejňují se. Důležitá je hlavně zábava a radost ze hry.

Výsledky

Junioři – 2. liga 

Prague Tigers – Tatran Střešovice B 3:9
Prague Tigers – Panthers Praha B 3:8

Starší žáci

Liga – 3. koš

Prague Tigers – Kutná Hora – Černí 8:1
Prague Tigers – Králův Dvůr 13:1
Prague Tigers – Tatran Střešovice 4:8

Přebor – 2. koš

Prague Tigers B – Říčany 3:4
Prague Tigers B – Wizards Praha black 1:4
Prague Tigers B – Black Angels C 5:5

Starší žákyně – Přebor 3+1

Prague Tigers – Kutná Hora 15:0
Prague Tigers – Texas Longhorns 6:8
Prague Tigers – Královské Vinohrady 11:0
Prague Tigers – Rudná Panthers Praha WILD 11:3