Muži byli po sobotě, kdy vstřelili deset branek, hodně namlsaní a chtěli přidat i druhý bod. Kadaň se ale vzepřela a po celé nedělní utkání měla navrch. Prague Tigers sice dokázali smazat ve druhé třetině manko a srovnat se soupeřem krok, v závěrečném dějství ale Kati udeřili znovu, opět výrazně odskočili a tentokrát si už náskok pohlídali. Série se tak za stavu 1:1 na zápasy stěhuje na půdu soupeře.

„Od začátku jsme si neplnili, co jsme měli a mysleli si, že to půjde samo. Během zápasu jsme řešili věci, které neovlivníme. Hráči si po včerejšku mysleli, že jsou mistři světa a budou každý zápas dávat deset branek, Čakovice i Kadaň jim bude ležet u nohou. Série je vyrovnaná a jedeme do pekla získat další body,“ komentoval trenér Tomáš Večeřa.

V Čakovicích se představily i ženy, které sehrály odvetu s Black Angels už dopoledne. Utkání se na stranu soupeře zlomilo ve 28. minutě, kdy domácí během čtyřiceti vteřin čtyřikrát udeřili a udělali velký krok za postupem. „Samozřejmě to ovlivnilo hru, nicméně vše pramenilo s diskomfortu, kdy jsme byli všude druzí,“ konstatoval kouč žen Vladimír Jambor. Podle něj se největší rozdíl mezi oběma týmy projevil ve fyzické připravenosti, kdy na tom hráčky soupeře byly lépe.

„My jsme prohrávali souboje, z čehož pramenily diskomforty v hlavě – nervozita, psychika – nevycházely věci, které obvykle ano. Hrálo se více bez balónku, každý druhý souboj byl prohraný, to všechno se však projeví,“ vyjmenoval Jambor příčiny porážky v celé sérii a nikoliv jen v nedělním utkání.

„Když si v rychlosti shrnu sezonu, tak se tohle nestalo poprvé. Ve čtvrtfinále Czech Open jsme taky vypadli. Roli hraje i nastavení hráček, možná tíha okamžiku. Nám úplně nevoní fyzický florbal, když na nás soupeř zatlačí, tak máme vzadu problémy,“ přiznal kouč žen. Prague Tigers tak obsadily celkově třetí místo. V plánu ale bylo pochopitelně vyšší umístění, nicméně plány se musí minimálně o rok odložit.

„Odnášíme si spoustu poznatků, skvělých zážitků. Sezona nás určitě někam posunula. Musíme si ji vyhodnotit. Jestliže se chceme opět pokusit o cíl, který jsme si letos dali, tak musíme nějaké věci zlepšit, být připravenější a jít si víc zatím,“ přidal první hodnocení bleskově po vyřazení kouč žen.

Muži – 2. zápas 2. kola play-up
Prague Tigers – Kati Kadaň 4:7 (0:1, 4:3, 0:3)
Branky:
27. Piták, 29. Heřmanský, 36. Wojnar, 39. Masár – 32. a 57. Pardubský, 44. a 53. Chládek, 7. Lenke, 23. Pokorný, 24. Kalach. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Rozhodčí: Baloun, Sommer. Diváci: 67. Stav série: 1:1.

Ženy – 2. semifinále play-off
Black Angels – Prague Tigers 8:5 (3:2, 4:0, 1:3)
Branky
: 5., 20. a 28. Kuchařová, 19. a 28. Košťálová, 28. Plánková (vl.), 37. Kolkusová, 44. Fricová – 16. Lamblová, 17. Horáková, 41. Mrázková, 54. Steinbachová, 54. Voštiarová. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Rozhodčí: Buzický, Dolejš. Diváci: 150. Konečný stav série: 2:0.