Konec testování, jde se na věc. V sobotu 28. srpna úderem 13. hodiny zahájí ženy další cestou pohárem. Některé z nich půjdou do turnaje dobře naladěny díky nedávnému triumfu v Liberci na tamějším Nisa Openu. Pro další se bude jednat naopak o možnost ukázat se a zabojovat o základní sestavu. „O víkendu chystáme zapojit co nejvíce hráček, tak abychom je viděli pracovat v jiné zátěži než na turnaji Czech Open,“ prozrazuje hlavní trenér Vladimír Jambor.

Jeho svěřenkyně vstupují v rámci letní přípravy do cílové rovinky a od souboj bojů v základních skupinách poháru bude zbývat čtrnáct dní do startu ligové soutěže. Jedná se tedy o poslední možnost, jak si ověřit, jak na tom tým ve skutečnosti je. „Začíná finální fáze předsezónního období, ve kterém chceme doladit detaily tak, abychom byli připraveni na začátek 1. ligy,“ prohlašuje kouč žen.

Formu Prague Tigers prověří nejprve druholigový Benešov, následně přijde zřejmě největší test a šlágr celého víkendu v podobě souboje s Vinohrady. V neděli poté narazí Tygřice na obě pražská “S“. Od půl jedenácté poměří síly s papírově nejslabším soupeřem, třetiligovou Slavií a působení v poháru a tečku za základní skupinou C udělá duel se Spartou.

„ V této fázi poháru nás primárně zajímají principy naší hry, ale na druhou stranu se nezříkáme zodpovědnosti. Určitě chceme postoupit do 2. kola a sehrát další dobré utkání nad rámec ligy. Testovat budeme určité vazby a součinnosti v jednotlivých pětkách,“ odkryl plány a cíle pro nadcházející víkend Jambor.

Program Českého poháru žen skupiny C

Sobota 28. 8.

13:00 SK Florbal Benešov – Prague Tigers
14:30 TJ Sokol Královské Vinohrady - AC Sparta Praha
16:00 FBC Slavia Praha - SK Florbal Benešov
17:30 Prague Tigers - TJ Sokol Královské Vinohrady
19:00 AC Sparta Praha - FBC Slavia Praha

Neděle 29. 8.

9:00 TJ Sokol Královské Vinohrady - SK Florbal Benešov
10:30 Prague Tigers - FBC Slavia Praha
12:00 SK Florbal Benešov - AC Sparta Praha
13:30 FBC Slavia Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady
15:00 AC Sparta Praha - Prague Tigers