Mladší žáci v lize splnili předem stanovený cíl v podobě postupu do vyššího, druhého koše a vypořádali se s tím parádně. Po čtyřech výhrách je zaslouženě čekají střetnutí s lepšími soupeři.  Z minulých turnajů bylo patrné, že klíčový zápas bude s Black Angels a naopak se čekalo, s čím vyrukuje Sparta.

„Jsem rád, že ke všem zápasů chlapci přistoupili zodpovědně a odehráli jsme je dobře v obraně. Také jsme dodržovali systém hry a i díky výbornému výkonu našeho brankáře jsme obdrželi jen dva góly,“ těšilo trenéra Milana Horta, jehož radost se zvětšovala i s tím, jak hráči zapojovali do zápasů i prvky, na které se zaměřovali v trénincích, jako například výběhy, presování soupeře nebo osobní obrana při standardních situacích soupeře.

„Nerad hodnotím jednotlivce, ale musím napsat, že se mi speciálně moc líbilo vedení míčku našeho nejmladšího člena eléva Váši! Ale každý přispěl svým dílem k postupu a už se těšíme na další a snad náročnější zápasy,“ uvedl kouč mladší žáků. Na vyšší koš se mohou těšit i elévky, které si v Kladně vystřílely postup.

Na jejich kolegy z oranžového týmu čekala v Říčanech novinka. Někteří z nich se vyzkoušeli systém 2-2-1 poprvé. „Je jasné, že zpočátku nám trochu dělal problém, ale důležité je, že jsme s v něm zlepšovali. Zkušenější hráči týmu dodali hráčskou kvalitu,“ dodal Hort. Jeho svěřenci postupně porazili Benátky nad Jizerou, domácí Říčany, pražské Wizardy i Chodov.

V tomto družstvu jde ale hlavně o sbírání zkušeností a zkoušení si i různých postů. Proto se někteří hráči objevili v průběhu turnaje na jiných pozicích i v lajnách s různými spoluhráči. „Jsem rád, že se nám turnaj vydařil opět jsme trochu zlepšili,“ uzavřel trenér.

Opět pořádali v Zelenči

Družstva přípravky White a Grey opět utužovala partu na společném turnaji ve známé hale v Zelenči, kde se opět utkali a Bílí si splnili další pořádání. Šediví nastoupili v nejpočetnější sestavě včetně nejmladšího hráče Edy Stuchlíka. Do týmu se zapojil aktivně a od trenérky Dany Hortové si vysloužil pochvalu. Tým všechny zápasy zodpovědně odmakal.

„Snažíme se o maximální držení míčku, což se ve hře většinou dařilo. Pokud ne, dostali jsme po zásluze gól. Na defenzivě musíme určitě jednoznačně zapracovat. Vynikající obranu přesto předvedla na hřišti tentokrát jediná dívka v týmu Verča. Přesto jsem s kolektivním výkonem spokojená,“ poznamenala trenérka přípravky.

Nováčci dělali, co mohli a již zkušení hráči Jáchym, Šimon a Matěj předváděli na hřišti, že už se toho mnoho naučili a mají dobře nakročeno do elévů. Jáchymovi se tentokrát nedařilo zakončovat, ale oporou týmu na hřišti samozřejmě byl, Šimonovi to naopak „padalo“ a v některých zápasech tým vyloženě zachraňoval. Slibným výkonem se blýskl i Ondřej, který se nejprve ukázal v dobrém světle jako brankář a v posledním zápase o první místo úspěšně zakončoval při nájezdu. Velmi pěkný výkon v bráně předvedl i Matěj, který vychytal závěrečné nájezdy. V této dovednostní disciplíně byli lepší i jeho spoluhráči a tak zaslouženě postoupili do vyššího koše.

Jejich kolegové z Bílého týmu poskládali na turnaj jen dvě trojice. Navíc chyběl Vojta Šmídek - opora týmu slavila narozeniny. Na druhou stranu dostali více možností ostatní hráči. Dva ze tří zápasů odchytal Sebík Kolman, Které se v bráně našel a gólmanský post ho chytil. Trenér Jakub Pražák ho jen těžko přemlouval, aby do brány pustil í někoho jiného.

„Hlavní progres našeho týmu vidím v tom, že se děti naučily lépe bojovat o míček. Už se tolik nebojí chodit do soubojů. Třeba malý Tomáš Pospíšil udělal v tomto směru velký pokrok a odehrál svůj nejpovedenější turnaj. Dokonce ho mohl korunovat i prvním vstřeleným gólem, chybělo mu ale i trochu štěstíčka. Celkově do dalšího období musíme zapracovat na střelbě a zakončování. Šancí jsme měli spoustu, ale gólů jsme vstřelili jen pomálu. I střelec Adam Azizi se tentokrát v koncovce trochu trápil,“ komentoval celé vystoupení trenér Pražák.

Draze zaplacené vyloučení

Poslední kategorií, která se o víkendu představila a stále čeká na výhru, byli dorostenci. Špatný začátek sezony zapříčinil, že se propadli až do posledního koše ve skupině A. Navíc už mají na kontě deset porážek, když si poslední dvě připsali doma v Čakovicích a v obou případech obdrželi deset gólů.

V duelu s Děčínem ale vše nasvědčovalo k tomu, že by mohla přijít konečně výhra. Šest gólů ve druhé třetině přineslo svěřencům Romana Janeby vedení 6:4. Soupeř ale využil nadmíru dokonale pětiminutovou přesilovku, ve které vstřelil pět branek a zápas otočil na svou stranu. Když už Prague Tigers srovnali, tak si v závěru nechali dát ještě dva zásahy a další porážka byla na světě. Teplice byly poté soupeřem nad síly dorostenců a postupně si dokráčely k výhře 10:4.