Víkendový program odstartovala přípravka Orange v Mladé Boleslavi a v konkurenci dalších čtyř týmů se dočkala prvenství a posunu do elitního koše. „Udělali mi neskutečnou radost. Vyhrávali souboje a krásně spolupracovali, takže padalo hodně gólů. Zkoušeli jsme nové věci, jako třeba hru ve čtyřech bez brankáře. Je pořád na čem makat a v čem se zlepšovat,“ sršela velkou radostí trenérka Tereza Kallupová po turnaji.

Skvělý návrat mezi mantinely měl Jiřík Filipský, který po nemoci ihned nastoupil a nechal na hřišti srdce tygra. Čisté konto v bráně výborně vychytal Matěj Mečl. Krásné góly a asistence přidali Vojta Šmídek, Adinka Švarcová, Vašek Kroupa a Honza Veselý. Famózní komunikace probíhala mezi Domčou Žídkovou a Markem Osvaldem.

Další zástupci už byli méně úspěšní, i tak si své turnaje užili. Bílý tým se musel potýkat z vypadnutím několika hráčů ze sestavy a tak ho museli v neděli v Kladně doplnit bratří Filipští ze Zelenče. Mladšího, teprve čtyřletého Míšu a zkušeného Jirku. „Oba nám v zápasech moc pomohli. Po posledním turnaji jsme se v tréninku více zaměřili na střelbu, což hned bylo znát. Vstřelili jsme spoustu krásných gólů,“ pochvaloval si kouč Jakub Pražák.

Úderné holčičí trio

Na turnaji zaznamenaly první soutěžní góly i děvčata Ema Poupětová a Nicol Mertin. V průběhu turnaje se shodou okolností vytvořila celá holčičí trojka, kterou doplnila debutující Olivie Pospíšilová. „Rozhodně holky příjemně překvapily!“ prohlásil kouč. Všichni si zápasy moc užili. „Od začátku sezóny jsme udělali velký pokrok, z toho mám radost. O skvělou atmosféru na zápasech se postarali rodiče, kteří mohli, oproti minulému turnaji, být na tribunách. Za tuto podporu jim moc děkujeme!“ uzavřel Pražák.


Přípravka Grey se bohužel již tradičně v letošní sezoně musela smířit s tím, že její turnaj potkala omluvenka jednoho ze soupeři, nicméně i Šedivé potkaly škrty v sestavě. Z nedělního klání odešli svěřenci Dany Hortové s vyrovnanou bilancí jedné výhry, remízy a prohry. Velkým problémem v průběhu celého dne se staly hlavní dovednosti tj. vedení a držení míčku, ke kterému se přidal i pomalejší pohyb. Největší vítr na hřišti pak předváděly opory týmu Šimon a Jáchym a v bráně zachraňoval Matěj. „Každý den není posvícení, příště to bude určitě lepší. Máme při trénincích na čem pracovat,“ podotkla trenérka.Mladší žáci si v Kobylisích došli pro první místo. Podobně jako přípravka Orange se potkali na turnaji s dalšími čtyřmi soky, z nichž tři porazili – dvakrát s nulou – a s posledním uhráli remízu. O víkendu tak přidali další triumf do sbírky Prague Tigers a na dálku, stejně jako jejich mladší kolegové, poslali velký dárek a radost generálnímu manažerovi klubu Vladimírovi Jamborovi, který zrovna slavil 35. narozeniny. O víkendu se představila také dvě dívčí družstva. Starší žákyně absolvovaly turnaj na Vinohradech, elévky si zahrály v Rudné. Na oba týmy čekaly celkem čtyři zápasy.

Kolaps v závěru

Domácí pořádání čekalo dorostence a otázkou bylo, zda se konečně dočkají výhry. Ve známé hale v Čakovicích jim k vítězství chyběly setiny! Proti Teplicím byli Prague Tigers po dvě třetiny jasně lepší. V závěrečné části je ale potkal kolaps hoden reprezentaci žen na posledním světovém šampionátu ve Švýcarsku.


Ještě sedm minut před koncem vedli svěřenci Romana Janeby 2:6 a 110 sekund před závěrečnou sirénou drželi tříbrankové vedení. O něj však přišly. Pět vteřin před vypršením hrací doby minul Jánošík prázdnou bránu a se sirénou přišlo teplické vyrovnání na konečných 7:7.

„Ve třetí třetině nám docházely síly a začali jsme prohrávat osobní souboje. Vyrovnávací gól v poslední vteřině byl vrcholem nekoncentrace a neskutečné nezkušenosti, kdy jsme v závěrečných pěti vteřinách udělali obrovské množství chyb,“ komentoval Janeba. I ve druhém utkání ztratili dorostenci dobře rozehrané utkání. „Soupeř z Děčína těžil z fyzické převahy, nicméně jsme měli spoustu možností utkání rozhodnout. Branky, které dostáváme, jsou obrovsky laciné a pramení z naší nepozornosti a laxnosti,“ dodal kouč.