Mladší žáci odehráli poslední ligový turnaj v prvním koši. Na hráče tak čekaly další čtyři velmi zajímavé a vyrovnané zápasy s kvalitními týmy. Jako první se do cesty postavila Sparta. Zápas přinesl skvělý florbal, ale soupeř přibližně dvě minuty před koncem přece jen o gól vedl. Tigers se pokusili o vyrovnání, nicméně při hře bez brankáře dvakrát inkasovali a úvodní duel prohráli 3:6. „Myslím si, že soupeř si šel za vítězstvím více a porazil nás tím čím jsme se mohli v jiných zápasech chlubit – chutí mít míček, být dravější a chtít vyhrát,“ uvedl trenér Milan Hort.

Úvodní porážka však měla na tým pozitivní efekt. Po tomto zápase přišla ideální doba na to, co bylo pro tento turnaj v plánu a co bylo dopředu dohodnuto. Došlo k přeházení postů, na kterých kluci obvykle hrají. „Jednak jsme chtěli, aby si je hráči vyzkoušeli a také udělat změnu – nějaké oživení,“ vysvětli Hort. A výsledek se dostavil. Tigers hráli se zcela novým nasazením a další soupeře porazili: Kladno 5:2, Wizards 6:1 a Tatran 4:1.  

„Troufám si říci, že v určitých pasážích zápasů jsme byli lepším týmem, i když musíme poděkovat našemu gólmanovii, že nás také dokázal podržet při šancích soupeřů. Pozitivní zpráva je, že kluci mohou hrát na různých postech a naše hra tím netrpí. Naopak pěkně se oživila a góly zase dali jiná hráči,“ pochvaloval si trenér mladších žáků.

Mladší zakončili ligový ručník turnajem v Ruzyni


Tým přípravky, složený ze všech tréninkových skupin, se zúčastnil už prvního turnaje mimo sezonu. Všichni členové se těšili, jak si zahrají na Prague floorball cupu. Všechny zápasy se odehrály ve sportovní hale v Hostivaři. Trenér Jakub Pražák měl na povel pestrý mix dětí a to nejen co se týče skupin, ale i věkově a podle zkušeností. „V porovnání s ostatními týmy jsme byli rozhodně nejpestřejší. Rozhodně jsme se ale neztratili!“ prohlásil Pražák.

Děti utvořily skvělou partu. „Mezi zápasy jsme si společně hráli, užívali si. Ke skvělé atmosféře v týmu přispěli i přítomní rodiče, kterým patří velký dík. Jinak musím pochválit všechny děti, moc se snažily a v zápasech získaly obrovské zkušenosti a zážitky,“ poznamenal Pražák, kterého nejvíce překvapil Jan Pinkava jehož potkal až na turnaji. V zápasech patřil mezi naše největší opory a byla radost se na něj při hře koukat.

Všechny děti nakonec dostaly odměnu za účast, která jim bude zároveň tento povedený turnaj připomínat a motivovat do dalších zápasů a turnajů. „Věřím, že právě takové povedené akce v dětech zažehnou lásku ke sportu. Tedy přesně to, proč tohle všichni děláme,“ uzavřel Pražák.

Tým přípravky během turnaje Prague floorball cup