Mladší žáci se opět sešli pouze v devíti hráčích do pole, což je pro letošek maximum. Nicméně po zkušenostech z předchozích turnajů už se s tím bez problémů vyrovnali a odehráli všechny zápasy dobře. „Je pozitivní, že i když je nás většinou takto málo, tak že mnozí kluci můžou hrát jiné posty a nejsme tím oslabeni! Na všechny hráče se vždy mohu spolehnout,“ uvedl trenér Milan Hort.

Se svými svěřenci se na turnaji proti kvartetu těžkých soupeřů zaměřil na zdokonalení herního systému a hře v nestandardním počtu hráčů. „Můžu konstatovat, že organizovaná hra, tři využité přesilovky, ubráněná oslabení a kombinační hra s spolu s individuálními dovednostmi nás přivedli ke čtyřem vítězstvím a opětovnému postupu,“ těšilo Horta, který z turnaje odcházel se výbornými pocity nejen díky prvnímu místu a posunu do vyššího koše, ale především z předvedené hry, která bavila i hráče.

Přípravka Grey na turnaji


S novými hráči vyrazila na turnaj přípravka Grey. Nováčci, jež absolvovali první zápasy se tak něco naučili. Ačkoliv se jednalo o jejich premiéru, tak děti obstály a i přes náročnost druhého koše vybojovaly druhé místo. „Odehrály, co mohly. Prohráli jsme zápasy, co jsme si mysleli, že vyhrajeme a naopak,“ hodnotila vystoupení trenérka Dana Hortová. S kluky bude následně pilovat hru do obrany, kterou musí její svěřenci zlepšit. Když nebráníme, tak nám to nejde. Nepadalo nám to, ani jsme moc nestříleli,“ dodala poté.