Mladší žáci vyslali o víkendu do bojů hned dvě družstva. Trenér Milan Hort musel před nimi počítat více spíš omluvenky než hráče a tak v obou případech doplnil týmy o elévy, kteří se prezentovali skvěle. Oranžoví se vydali do Kutné Hory a v improvizované sestavě vyhráli všechny čtyři zápasy. A to i přes fakt, že si kouč dovolil ve dvou utkáních překopat sestavu a klukům vyměnil posty včetně gólmana. Všichni se museli se změnou vypořádat.

„Jsem rád, že dva hráči, kteří si poprvé vyzkoušeli variantu 5+1, nebo úplně poprvé na turnaji dokázali dát góly! Výborně zahráli elévové – stříleli branky, byli jistí na míčku a stali se platnými hráči týmu. Také mám radost, že i když jsme různě vyměnili hráče na všech postech, tak s tím kluci neměli problém a hráli dobře!“ pochválil své svěřence Hort.

Podobná situace se opakovala i u Bílých, kteří zajížděli do Kladna. Hned první duel s Tatranem trenérskému štábu ukázal, kde doladit systém hry, kterým se chtějí Prague Tigers prezentovat. Na rozdíl od Oranžových tentokrát mladší žáci prohráli s domácím celkem. „Přesto si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem a podali jsme dobrý výkon. Pro nás velmi cenný zápas, neboť nás upozornil na některé chyby, na kterých musíme v tréninku zapracovat,“ podotkl Hort.

Hned v dalším duelu nastavil proti Falconům osobní obranu, do toho opět proházel posty a rázem z toho byla nejvyšší výhra dne. „Jsem rád, že kluci na turnaji podali dobrý výkon. Elévové ukázali, že s námi mohou hrát a být oporami týmů mladších žáků. Dařil se nám systém hry,“ liboval si kouč této kategorie.

Zahráli si po roce

Letošní premiéru zažily jejich menší kolegové a kolegyně v přípravce. Po více než roční pauze se sešli v Letňanech, kde se nejdříve musel vyřešit problém s nečekaně odhlášenými týmy. Pro děti se tak připravil delší hrací čas, aby si konečně po tak dlouhé době užily florbal. Navíc před zraky rodičů, kteří mohou být na ně právem hrdí.

Pro většinu kádru se navíc jednalo o první ostré zápasy v životě. Premiéru si odbyli Filip Kühn, Oliver Mazzolini, Radovan Rožec a Veronika Rutová za Šedivé. Dále Adam Azizi, Andrej Falendiuk, Norbert Kyrian, Vojtěch Vršecký, Richard Polikarpov a Honza Frabša za Bílé. Poprvé se mezi střelce zapsali Azizi s Rutovou. Největší hrdinkou dne se ale stala Ema Poupětová, která i po zásahu míčkem do obličeje statečně podstoupila několik soubojů, než se odebrala na střídačku a ukázala všem, jaká v ní dřímá bojovnice.

Ze zkušenějších Tygříků se na hřišti v týmu Šedivých předvedli například Klaudie Linhartová, Matěj Mečl, Šimon Michálek, Jáchym Podešva a hlavní lídryně týmu Adina Švarcová. Ve druhém družstvu pak zazářili zkušení borci Jiří Filipský s Vojtěchem Šmídkem. „I když hráli jen dva zápasy, měly děti toho nakonec přeci jen dost. Na takové dlouhé soustředění nejsou zvyklé a tak to bylo pro poměrně náročné. Ale krásně se utkání zvládly, musím je pochválit,“ komentovala trenérka Dana Hortová. Soupeř z Olympu disponoval střelcem, který neslezl ze hřiště a tak si zasloužil postup.

Představila se také přípravka Zeleneč, která odehrála čtyři vyrovnané zápasy v prvním koši. I zde většina chlapců nastupovala do prvního turnaje. Podle trenérky Terezy Kallupové nasbírali spoustu nových zážitků a zkušeností. „Naučili se hodně nových věcí a věřím, že budou už jen lepší a lepší,“ přeje si jejich koučka. „Kluci, kteří začali hrát tenhle rok, byli ihned schopní nastoupit a hrát skvěle, takže se těším na další turnaje,“ podotkla vzápětí.

Kdo dál čeká na první výhru v letošní sezoně jsou dorostenci a budou muset vytrvat i po dvou zápasech ve Krupce. S Ústím odehráli celkem sympatický zápas na obě strany. O utkání ale rozhodla druhá třetina, kterou bral soupeř v poměru 5:1 a celkově vyhrál 11:7. Zejména severočeské duo Weber-Vondruška dělalo problémy obraně Prague Tigers. První zaznamenal šest bodů, druhů čtyři. Z tygřích řad jim zdatně sekundoval Jánský s bilancí 3+1.

V dalším utkání začali dorostenci hrát podobně jako o minulém víkendu junioři, až za stavu 0:5. Druhá polovina už byla vyrovnaná, nicméně plzeňské Gorily si náskok pohlídaly a vyhrály i ve druhém vzájemném utkání letošní sezony, tentokrát 7:4. Podobně dopadly i jejich vrstevnice v kategorii 3+1. S Kolínem se držely do stavu 6:7, pak už soupeř začal navyšovat skóre na konečných 7:17. Proti Texasu naopak začaly stahovat manko až při skóre 2:13, kdy vstřelily pět branek v řadě.

Výsledky

Mladší žáci

Prague Tigers Orange 

Falcon blue 11:1 
Benátky nad Jizerou 5:3 
Kutná Hora 5:2 
Olymp Praha 10:0 

Prague Tigers White

Tatran Střešovice 12:3
Black Angels 5:3
Kanonýři Kladno 1:4
Falcon black 16:2

Dorost

Prague Tigers – Ústí nad Labem 7:11 (4:5, 1:5, 2:1)
Prague Tigers – Gorily Plzeň 4:7 (0:3, 2:2, 2:2)

Dorostenky 3+1

Prague Tigers – Pittbuls Kolín 7:17 (5:6)
Prague Tigers – Texas Longhorns 7:13 (1:5)