Po velice náročném utkání s Kutnou Horou, kterou náš tým zvládl je čekal další nepříjemný soupeř z Koberov, který má ve svém kádru velice kvalitní hráče, kteří jsou v popředí kanadského bodování. Čekala je daleká cesta do Železného Brodu, ale s vědomím, že ztratil body Panthers Liberec, dosavadní lídr aktuální sezóny.

Utkání začalo ve velkém tempu, ale bylo znát, že jde o hodně a nikdo nechce udělat chybu. Nápor domácích hráčů skončil až faulem Šimona Fišera, který zabránil hráči Koberov dále pokračovat na branku Pavla Dundra. Než se náš celek stihl sešikovat, tak inkasoval z hole domácího Michala Slavíka, kterého před brankou našel Dominik Reczai - 1:0! V šesté minutě byl sporně vyloučen Tomáš Táborský na pět minut za hrubost, což kluky dostalo rychle do tempa a v osmé minutě dokázal zachytit balonek Čeněk Kašpar a vyrovnal na vzdálenější tyč - 1:1! Koberovy dále tlačily, ale dlouho se nedostaly do výraznějšího ohrožení branky. Zlom přišel až minutu před koncem vyloučení, kdy natáhl Lukáš Hlava a balonek dokázal za Dundra dorazit Jan Novotný. Do konce první třetiny bylo šancí na obou stranách dost, ale žádná se se neujala.
Druhá třetina začala velkým náporem našeho celku, který motal domácí obranný val a poté napřáhl Jiří Horák od poloviny hřiště a do střely ještě dokázal vložit svou hůl Dominik Vorlíček, takže po 39 sekundách bylo vyrovnáno - 2:2! V polovině druhé třetiny jsme začali mít mírnou herní převahu, ale bezchybný Lukáš Pfeiffer v brankovišti Koberov byl proti tomu, aby dostal branku.
V třetím dějství se začalo projevovat to, že Koberovy celé utkání hrály na dvě pětky a nenapadaly jako v předchozích dějstvích. Začali jsme si vytvářet velkou převahu, kterou přerušilo až vyloučení za špatné střídaní. Zde jsme se opět nastartovali a v rozmězí třinácté až čtrnácté minuty dáváme dvě branky. Nejprve se střelecky prosadil Filip Rulíšek, který propálil domácího brankáře od mantinelu, poté se nemýlil ze středu Zahumenský. V samotném konci utkání se pořádně zapotil Pavel Dundr při náporu domácích, kteří hráli v šesti, ale za svá záda už nic nepustil.


TJ Sokol Koberovy - Prague Tigers 2:4

branky: 5. Michal Slavík, 10. Jan Novotný - 8. Čeněk Kašpar, 21. Dominik Vorlíček, 53. Filip Rulíšek, 54. Tadeáš Zahumenský; rozhodčí: Marek Pohunek - Zdeněk Kamínek; vyloučení: 2:2 + Tomáš Táborský 5; využití: 2:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Lukáš Pfeiffer 18 - Pavel Dundr 11; po třetinách: 2:1, 0:1, 0:2;

Hodnocení trenéra domácíchSoupeř by lepší a zaslouženě zvítězil. V defenzivně jsme předvedli své maximum, ale vázla nám hra směrem dopředu. Ztráceli jsme především v rychlosti. Gratujeme soupeři a děkujeme divákům.
Komentář trenéra hostů Davida Vorlíčka: "Neskutečně hezké utkání z obou stran, náš tým jde zápas od zápasu nahoru, děkuji soupeři a divákům."