Zápas začal velice opatrně z obou stran, více iniciativy bylo však na domácí straně. Tým tygrů se snažil tvořit a trpělivě čekat na svou šanci. Jablonec se naopak zatáhl na polovinu hřistě, úporně bránil a vyhazoval balonky z obranného pásma. Zvrat přišel ve třetí minutě, kdy odražený balonek zpracoval Martin Boušek a poslal ho na Dominika Vorlíčka, který trefil mezi betony Denise Kopeckého - 1:0! Po celý zbytek první periody jsme byli svědky dobývání branky hostů, která byla pro naše barvy zakletá. Už, už to vypadalo na konec třetiny, ale sekundu před koncem zatáhl balonek po mantinelu Tomáš Ureš a poslal ho na branku, kde čekal u tyčky Martin Boušek, který pohotovou tečí zvýšil vedení na 2:0!

Druhá třetina začala střelou hostů na Pavla Dundra, který musel lapit jedovatou střelu ihned po vhazování. Poté hosty uzavřela v obranném pásmu první lajna tygrů, která rozjela parádní kolotoč. Bohužel všechny střely končily v blocích. Územní převahu potvrdila po třech minutách třetí lajna, Filip Tlapa vystřelil do pupku Kopeckého a odražený balonek si našel David Navrátil - 3:0! Domácí tlak neustával a na hostujícího brankáře se valil útok za útokem. V páté minutě dostal Vítězslav Matěj hezkou nahrávku od Andreje Svatoše před branku, ale míček mu skákal pod nohama. Matěj do něj plácl a balónek proskákal před branku, kde ho uklidil do branky Filip Rulíšek - 4:0! O dvě minuty později trefil krásnou střelou na vzdálenější tyč Tomáš Ureš po nahrávce od Dominika Vorlíčka - 5:0! V sedmé minutě si šel odpočinout hostující Jakub Horčička za hru rukou. V následné přesilovce se povedlo klukům párkrát zahrozit, ale výsledkem byly jen dvě tyčky. Tři sekundy po konci této přesilové hry se nakonec trefil nad nohu Filip Rulíšek - 6:0! V šestnácté minutě se Jablonec na delší dobu usadil v obranném pásmu tygrů, kombinoval vcelku dobře okolo branky, ale poté míček zachytil Martin Boušek. Po mantinelu přesprintoval celé hřiště, podíval se na druhou stranu, kde byl zcela nekrytý Radim Tůma a ten zametl na 7:0! Devatenáctá minuta znamenala první branku pro jablonecké. Ti trefili nahozený balonek před Dundrem a poprvé si zařvali golaso - 7:1!

Tygři vstoupili do třetí třetiny prohraným vhazováním. Hosté si balonek stáhli ke svojí brance, ale tam faulovali po výborném presinku tygrů, a proto měli domácí výhodu standardní situace. K balonku se postavil Dominik Vorlíček, podíval se na Tomáše Ureše, nasměroval na něj jeho nahrávku a ten trefil šibenici - 8:1! V osmé minutě byl vyloučen hostující Mikula za sekání. Jeho faul po minutě potrestal David Navrátil - 9:1! Ve dvanácté minutě poslal Radek Šindelář míček před branku, kde přesně zamířil David Koudelka, což znamenalo desátou branku v síti Kopeckého! Třináctá minuta znamenala další zvýšení skóre. Dominik Vorlíček našel krosovou nahrávkou Martina Bouška, který napřáhl z velké dálky a trefil odkrytou jabloneckou klec - 11:1! Do konce třetiny se Tomáš Ureš marně snažil završit hattrick. Poslední slovo v tomto utkání měl hostující Jablonec. Dvě minuty před koncem trefil odražený balonek Frkala a stanovil konečný stav utkání na 11:2.


Prague Tigers - FLORBAL JABLONEC 11:2
branky: 
3. Dominik Vorlíček, 20. Martin Boušek, 23. David Navrátil, 25. Filip Rulíšek, 27. Tomáš Ureš, 30. Filip Rulíšek, 36. Radim Tůma, 41. Tomáš Ureš, 49. David Navrátil, 52. David Koudelka, 53. Martin Boušek - 39. Jan Mikula, 58. Petr Frkala; rozhodčí: Milan Baloun - Václav Killar; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Pavel Dundr 20 - Denis Kopecký 49; po třetinách: 2:0, 5:1, 4:1

TIG - David Vorlíček:
Dnešní utkání bylo velmi těžké a to hlavně se prosadit gólově neboť Jablonec přijel betonovat v šesti lidech. Jejich hra neměla nic společného s florbalem. Spíš jsem si připadal jak na US Open v odpalování balonků vzduchem. Klukům díky za jednoznačný zápas! Jablonci přeji šťastnou cestu.
JBC - Lukáš Javůrek:
 Již před zápasem bylo jasné, že se střetnou dva týmy, z nichž jeden bude tvořit a druhý se bude snažit co nejvíce bořit. Do zápasu jsme vstoupili odhodlaně, soupeř měl jasnou převahu, ale my jsme dokázali vzdorovat kompaktní obranou. Trochu nás nalomila branka do šatny. Byť jsme do druhé třetiny vstoupili s jasnými instrukcemi, nedokázali jsme je dodržovat a ze zápasu jsme na 5 minut zcela vypadli. Pak už jsme jen upírali zraky ke konci zápasu, abychom nedostali kotel. I přes jednoznačné a naprosto zasloužené vítězství domácích musím pochválit svůj tým, který snad poprvé v sezoně předvedl maximálně týmový výkon a nikdo nemyslel na individuální prosazení se. Bylo to dobré. Soupeři gratuluji a smekám před florbalovými kvalitami, přeji hodně štěstí do budoucna.