První třetina začala velmi svižně, více ze hry měli hosté, a proto přišel faul našeho hráče, který pozdě zareagoval na rychlý protiútok Boleslavi. V tomto oslabení si z hostů udělal dobrý den náš fantom Filip Rulíšek, který prošel s balonkem na čepeli celé hřiště a byl faulován v rohu. Ihned si postavil balonek a čekal až si mu naběhne Andrej Svatoš, který vymetl první pavučinu zápasu - 1:0! O tři minuty později našel Dominik Vorlíček krásnou kladenskoneratovickou uličkou zcela volného Martina Bouška, který si obhodil brankáře a poslal balonek za jeho záda - 2:0! Na přelomu desáté a jedenácté minuty se postupně trefil opět Martin Boušek a Filip Tlapa. První branka padla po skrumáži před brankou, kdy Dominik Vorlíček trefil pupek a Boušek neměl problém trefit odkrytou klec z dorážky. Druhá branka padla po nahrávce Radka Šindeláře na osamoceného Tlapu, který zamířil přesně - 4:0! Brankový účet tygrů ukončil v prvním dějství Filip Rulíšek, který předložil na Vojtěcha Řádka, ale jeho střela se odrazila zpět k Filipovi a ten uklidil za brankáře hostů, který poté vystřídal. Do konce třetiny se dokázal trefit za hosty Martin Převrátil, který utekl všem tygrům a zkorigoval stav na 5:1.

Druhá třetina začala přesilovkou tygrů, kterou na samotném konci využil Dominik Vorlíček, který si našel v brankovišti odraženou střelu Tomáše Ureše - 6:1! Hosté záhy dokázali snížit, kdy lobovaný balonek trefil z jedničky Krouský. Ve dvanácté minutě si vzal balonek snajpr Martin Boušek, který vykoupal všechny bránící hráče okolo něj a zavěsil na 7:2. V devatenácté minutě opět utekl jeden z hostů a překvapil bezmocného Tomáše Hlavu, to vše ve vlastním oslabení. Naštěstí na samotném konci přesilové hry se trefil Andrej Svatoš. Do šaten se šlo za stavu 8:4.

Poslední třetina začala skvělou brankou Filipa Rulíška, který si hostujícího Bártu vychutnal výběhem zpoza branky a bekhendem trefil šibenici. Hosté potom převzali napár minut otěže utkání a dokázali vstřelit dvě branky, což znamenalo průběžný stav 9:6. Tři minuty před závěrečnou sirénou vyhodil Tomáš Hlava balonek na našeho juniora Davida Koudelku, který prohodil hosty mezi nohama a zavěsil do šibenice a určil konečné skóre utkání na 10:6.


Prague Tigers - Pavel Klečka: Po výborné první třetině jsme si zkomplikovali zápas neproměněnými přesilovkami. Až na pár chyb jsme si zápas pohlídali a sbíráme tři body. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.
Florbalová akademie Mladá Boleslav - Aleš Tůma: Děkujeme soupeři za utkání.


Prague Tigers - Florbalová akademie MB 10:6
branky: 5. Andrej Svatoš, 7. Martin Boušek, 10. Martin Boušek, 11. Filip Tlapa, 13. Filip Rulíšek, 22. Dominik Vorlíček, 32. Martin Boušek, 40. Andrej Svatoš, 42. Filip Rulíšek, 58. David Koudelka - 17. Martin Převrátil, 23. Jiří Krouský, 36. Tadeáš Lang, 39. Tadeáš Lang, 51. Tadeáš Lang, 53. Petr Machač; rozhodčí: Jan Knap - Michal Kolář; vyloučení: 4:7; využití: 2:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Tomáš Hlava 16 - Radovan Kopuletý 6, Petr Bárta 13; po třetinách: 5:1, 3:3, 2:2