Utkání začalo ve velkém tempu, oba celky nechtěly udělat chybu. Akce střídala akci, ale bez kýženého brankového efektu. Vše se změnilo v šestnácté minutě, kdy se po spolupráci s Tomášem Urešem trefil na vzdálenější tyč Martin Boušek a užil si ovace svého mohutného fanclubu z NeraCity. Další změna skóre nastala v devatenácté minutě, kdy Filip Rulíšek vybojoval balonek na polovině a předložil ho zcela volnému Čeňku Kašparovi, který se po výběhu od levého mantinelu trefuje na vzdálenější šibenici. Bohužel jsme v poslední minutě také poprvé inkasovali, nahozený balonek od Václava Rejny trefil za záda Tomáše Hlavy kutnohorský Jan Martínek.

Ve druhé třetině opět vynikali brankáři obou celků. Zlom přišel ve dvanácté minutě, kdy Martin Hampl z pozice posledního nahodil balonek na zcela odkrytého Petra Listíka a ten se nemýlil 2:2! V šestnácté minutě byl vyloučen Ondřej Spurný za sekání a oslabil tak své kolegy. Přesilová hra trvala pouze 11 sekund, protože Filip Rulíšek poslal krosovou nahrávku přes všechny hokejky soupeře na volného Vítězslava Matěje, který uklidil za ležícího Bohuslava Bochníčka.

Třetí třetina začala velkým náporem naší první lajny, která nejprve vstřelila regulérní branku, ale nebyla uznána protože rozhodčí měl zakrytý výhled do brankovistě. Poté zahrál obránce kutnohorských v brankovišti a jel se nájezd. Tuto dovednostní disciplínu má u nás na starosti Dominik Vorlíček a ani nyní se nemýlil 4:2! V 18. minutě byl vyloučen Tomáš Ureš za sekání a kutnohorští tuto přesilovku využili. Po nahrávce Jiřího Schwarze se trefil parádně Lukáš Staňo - 4:3. V desáté minutě posledního dějství se nechal vyloučit Martin Boušek, opět za sekání. V této početní nevýhodě zachytil balonek Čeněk Kašpar a zavěsil za záda Bochníčka, ale neradoval se dlouho. Ve stejné přesilovce kontroloval Jan Dus po nahrávce od Václava Rejny - 5:4. Ve třinácté minutě vstřelil svoji další branku Filip Rulíšek, který se vytočil zpoza branky a o obránce hostí prostřelil bezmocného Bochníčka - 6:4. Ve zbytku třetí třetiny se nic zvláštního nestalo, tygři si zápas pohlídali na balonku a slaví další výhru, která je posouvá blíže k možnosti zahrát si play-up!

Zároveň bychom chtěli poděkovat všem 86 divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a doufáme, že si užili skvělý zápas! Těšíme se na Vaše další návštěvy! #tigersfamily


Prague Tigers - FBC Kutná Hora 6:4

branky: 16. Martin Boušek, 19. Čeněk Kašpar, 36. Vítězslav Matěj, 41. Dominik Vorlíček, 51. Čeněk Kašpar, 53. Filip Rulíšek - 20. Jan Martínek, 32. Petr Listík, 50. Lukáš Staňo, 52. Jan Dus; rozhodčí: Jan Knap - Michal Kolář; vyloučení: 3:5; využití: 1:2; diváků: 86; zásahy brankářů: Tomáš Hlava 17 - Bohuslav Bochníček 45; po třetinách: 2:1, 1:1, 3:2;

Ohlasy trenéra domácích Davida Vorlíčka: Velmi vyrovnané utkání ve fér duchu. Po celý zápas jsme byli aktivnějším týmem. Soupeř nám dělal problémy napadáním, které jsme postupem času dokázali překonat. Jen díky našim faulům se dostali zpět do zápasu. Myslím, že body zůstaly zaslouženě v Čako aréně. Díky soupeři a divákům a přejeme šťastnou cestu!
Ohlas trenéra hostů Adam Rowe: Zápas byl hodně vyrovnaný. Oba týmy předvedli kvalitní výkon. Zápas jsme si prohráli prakticky sami. Mnoho oslabení nás stálo spoustu sil, chyběla nám střelba, nebyli jsme důrazní v koncovce. Děkujeme soupeřům, divákům, rozhodčím.