Jedna, sedm, dvanáct, osmnáct, dvacet tři a sedmdesáti tři. Žádná sportka či Šťastných 10, ale čísla, která doprovází nedělní výsledky mužů i žen. Zástupkyně něžného pohlaví díky výhře 7:2 nad Českou Lípou mají o jedinou branku lepší skóre než druzí Black Angels a minimálně do nadcházejícího vzájemného souboje se mohou vyhřívat na výsluní a na čele 1. ligy.

Výhru nad posledním týmem odstartovala už ve dvanácté vteřině gólem Eliška Mrázková, která zaznamenala nejrychlejší gól ve druhé nejvyšší soutěži v této sezoně. „Byl to takový fofr, že jsem si ani neuvědomila, že to byla dvanáctá vteřina,“ překvapilo autorku první branky Prague Tigers, která přemýšlela, jestli se ji někdy povedlo takhle rychle vstřelit gól. „Jednou v žákyních jsem dala dva góly za třicet vteřin,“ přemítala v hlavě.

Na hřišti ji doplnily i další spoluhráčky. Pozadu nezůstala její jmenovkyně Horáková a přidala se třetí Eliška do party Dvořáková. Co se týče jmen a vstřelených branek, tak jim zdatně sekundovaly Nikoly. Bursová přidala dva zásahy a Červená upravovala už na 6:0. Za tohoto stavu začala snižovat i Česká Lípa, která nakonec odešla s porážkou 2:7. „Zodpovědnější výkon než s Ústím. Bohužel nám ale tentokrát chyběl klid na florbalce, což se projevilo na skóre. Máme po víkendu hodně věcí k zamyšlení,“ uvedl po zápase asistent trenéra Vít Gattnar.

Neustále hladoví po gólech

Muži naopak překonávají sami sebe a posouvají laťku čím dál víc. Po patnácti gólech v Jablonci jich přidali dalších neskutečných 23 v domácím utkání se Semily. Sedmi body (2+5) se tentokrát blýskl Zbyšek Piták. „Přijde mi, že díky tomu, jaká jsme se sešla tady mladá parta, tak všichni jsme hladoví po gólech. Jsme zvyklí střílet, tlačit se do brány a funguje to. Některé prvky a kombinace máme naučené z minulosti,“ poznamenal lídr Prague Tigers.

Piták hodně těží z toho, že se v tygřím dresu potkal se svými spoluhráči z Tatranu v dobách mládežnických kategoriích. „S Tomášem (Navrátilem) jsme spolu hráli tři roky. Je vidět, že víme, kdo kam nabíhá. Stejně to mají kluci ze Sparty, z Neratovic. Všichni jsou góloví,“ těší Pitáka.

Celkově stihl se svými spoluhráči za pět zápasů nastřílet až neskutečných 73 branek. Trenéři si proti poslednímu celku divize mohli dovolit zamíchat se sestavou. Více prostoru tak dostali například mladší hráči nebo se objevily i jinak poskládané formace. Vedle sebe se v útoku postavili bratři Tlapové.

Piták převzal po Andreji Svatošovi kapitánskou pásku. Sám už ji nosil v Tatranu, kde dovedl svůj tým až k celkovému triumfu. Role lídra by mu měla svědčit, ale přiznal, že mezi juniory a muži jsou přeci jen rozdíly. „Určitě je to něco jiného. Kluky jsem od začátku neznal. Trenéři mi řekli, že se na funkci kapitána hodím nejlépe, ale jsem zastáncem toho, aby si ho vybrali hráči a řekl jsem, že to nechám na nich. Snažím se do toho dávat všechno,“ vysvětlil celou situaci 20letý tahoun týmu.

V týmu je přitom stále krátce. V loňské sezoně stihl odehrát měsíc, než se soutěže zastavily. I letos se zatím stihlo pouze pár zápasů. „Proto se mi to nezamlouvalo. Byl jsem tady měsíc, neznal jsem půlku týmu, teď se navíc pročistil a přišli mladí lidé. Mladý tým už jsem mentoroval a věděl jsem, že si z toho můžu něco přenést,“ dodal kapitán Prague Tigers.