Střelba, střelba, střelba. Doposud všechny soupeře přestříleli. Na kontě měli ale pouze tři body z devíti možných. Proti Koberovům si dali Prague Tigers tuhle bilanci změnit a podařilo se jim to dokonale. Výhrou 8:4 se muži parádně naladili na nucenou sportovní pauzu. „Tohle jsme potřebovali. Poslední dva týdny na tréninku jsme si všichni říkali, že musíme vyhrát,“ prohlásil po zápase Martin Boušek, jehož hattrick byl základním stavebním kamenem domácího vítězství. Rovněž ve čtvrtém kole vyslali Tigers mnohem více střel než soupeř a to v poměru 37:23.

„Zápas byl podle našich představ a odehrán podle pokynů. Konečně se nelítalo nahoru a dolu. Byl tam postupný systematický přechod do útoku. Pro hráče je důležité toto vítězství z hlediska psychiky,“ mohl být spokojen po utkání trenér David Vorlíček. Také on cítil, že výsledková letargie je snad už pryč.

Klíčem k vítězství nebyla pouze efektivnější střelba, ale pohlídání největší hrozby na straně soupeře Dominika Reczaie. „Díky bohu se nám podařilo nedat mu prostor. Díky tomu, že se nám to povedlo, jsme jim začali gólově odskakovat a oni začali propadat,“ ulevil si asistent trenéra Pavel Klečka. „ Nedal ani nájezd,“ přitakal k němu potěšeně Boušek. Kapitán Koberových se sice dokázal prosadit, připsal si 1+2, ale pokaždé spíš mírnil porážku svého týmu, než aby spustil uragán jako proti Hradci Králové.

Prague Tigers se díky výhře odpoutali od svého soupeře. Poskočili sice pouze o jednu příčku na průběžnou osmou pozici. Díky výhře se ale přiblížili k čelu tabulky, kde jim na postupová místa schází tři body. Pokud jim situace v Česku a vláda umožní hrát, tak další zápas odehrají až 7. listopadu, kdy by v domácím prostředí měli přivítat Všestary. Otázka zní, zda se tak opravdu stane.