V Čakovicích bylo veselo. A zábava. Hrál se atraktivní florbal se Šimonem Masárem v hlavní roli. Slovenský střelec už ve druhé minutě otevřel skóre utkání a zkraje druhé třetiny už zkompletoval hattrick. „Sedli jsme si výborně v lajně a od čtvrtého zápasu se Slavií nám tam začaly padat góly, tak doufám, že to tak vydrží až do konce této série,“ řekl 20letý kanonýr.

Podle Masára byli Tigers v prvním utkání série oproti té předchozí rychlejší, dobře vyhodnocovali situace a proměňovali šance, což se jim proti Slavii nedařilo. Jemu osobně ještě k tomu hra Katů vyhovuje daleko víc než v případě Pražanů.

Masár nakonec završil svůj gólový účet na čtyřech zásazích, když se naposled prosadil na začátku závěrečného dějství a sérii druhého kola play-up odstartoval zcela odlišně než tu předchozí. „Proti Slavii se mi trochu nedařilo. Je ale třeba hodit ego za hlavu a věřit týmu. Teď jsem dal góly já, příště to může být někdo jiný. Radost bude stejná,“ podotkl mladý Slovák.

Ženy naopak poprvé v play-off budou muset dotahovat. V domácím prostředí v Nehvizdech musely neustále dotahovat náskok Black Angels. „První třetina byla vlažná. Možná jsme soupeře trochu podcenily, nedostupovaly hráčky. Nechávaly jsme jim dva, tři kroky, které jim umožnily dát góly,“ přiznala Nikola Hamerníková.

Nicméně za stavu 0:3 z pohledu Tigers přišlo parádní vzkříšení a ještě do konce prostřední části. bylo srovnáno. Vítězství ale nakonec uzmul soupeř. Dvěma zásahy zařídila první bod v sérii pro Black Angels Zuzana Kuchařová. „V poslední třetině jsme dostaly blbý gól, který nás dostal do stavu, kdy jsme nebyly na koni,“ litovala obránkyně Tigers.

Vůbec poprvé se tak stalo, že v derby vyhrály Angels. Shodou okolností se jednalo o první zápas mimo Čakovice. „Možná i to, že to byl první zápas v Nehvizdech. Jiné bylo to, že ony nastoupily, že chtějí vyhrát a my jsme trošku zaostaly,“ přemítala v hlavě Hamerníková. Teď se však vrací série do haly, ve které vítězí Tigers a i 22letá obránkyně věří, že se podaří v neděli vyrovnat stav zápasů na 1:1.

„Teď výhra a u třetího zápasu se rozhodneme, kde budeme hrát,“ prohlásila defenzivní hráčka Tygřic. Podpora fanoušků v Čakovicích bude potřeba už od rána. Ženy totiž nastoupí ke druhému zápasu série už v 10:30. Muži se pak úderem 18. hodiny pokusí přidat další bod v sérii. Masár očekává úplně jiný zápas než tomu bylo prve. „Kadaň může do něj vstoupit jinak. Musíme udržet psychiku. Celou sezonu si říkáme, že to je jen o nás. Pokud tak učiníme, vyhrajeme znovu. Každý ví, že máme teprve první bod a musíme získat další dva. Věřím, že nás přijdou diváci opět podpořit a připíšeme si druhý bod a do Kadaně pojedeme sérii uzavřít,“ řekl Masár.

Výsledky

Muži – 2. kolo play-up

Prague Tigers – Kati Kadaň 10:3 (2:0, 3:2, 5:1)
Branky
: 2., 21., 22. a 43. Masár, 32. a 52. Navrátil, 11. Mochan, 42. Koudelka, 47. Tůma, 57. Nachtman – 21. Pardubský, 27. Pokorný, 44. Kopp. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Rozhodčí: Polanský, Tázler. Diváci: 80. Stav série: 1:0

Ženy – semifinále play-off
Prague Tigers – Black Angels 4:6 (0:1, 3:2, 1:3)
Branky
: 29. Mrázková, 36. Šusterová, 37. Horáková, 56. Šebestová – 22. a 60 Kolkusová, 46. a 54. Kuchařová, 12. Janušková, 25. Fricová. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Rozhodčí: Polanský, Tázler. Diváci: 65. Stav série: 0:1.