Souboj dvou aspirantů na Národní ligu se po roce odehraje na východě Čech. Domácí Hradec vykročil skvěle i do letošní sezóny, když zvládl oba úvodní duely a usadil se na vedoucí pozici. „Čeká nás jeden z nejlepších týmu ze všech divizí, který hraje velmi rychlý a kvalitní florbal,“ měl slova chvály trenér David Vorlíček, který naznačil, že k prvnímu venkovnímu utkání pojede pravděpodobně obměněná a omladěná sestava oproti předchozímu víkendu. „V dnešní době nevím, co očekávat, protože každému týmu v soutěži chybí dost hráčů a nevím jak je na tom Hradec. V tuto chvíli jsem rád za širší kádr a pomoc od juniorů,“ řekl trenér Prague Tigers.

Jeho svěřenci stejně jako loni pojedou poprvé ven a znovu naberou tan samý směr do Hradce Králové, kde loni obdrželi nejvyšší porážku v sezóně 5:11 a jednalo se i o největší příděl, který si domu přivezli. „Jedenáct gólů jsme dostali ve druhém kole, kdy se tým ještě stavěl. Vůbec loňský výsledek neřeším, jen to byla lekce v pravou chvíli a odveta byla naše,“ podotkl Vorlíček a připomněl následnou výhru 9:4 v domácím prostředí. V sobotu se proti sobě postaví nejlepší tým hrající doma z loňské sezóny, který pouze v jednom případě ponechal všechny body soupeři a na druhé straně celek, jenž nejlépe hrál na hřištích soupeřů, ze kterých odjížděl pouze dvakrát poražen. Úvodní buly je naplánováno na 18:30 a hraje se v Předměřici nad Labem.

Novice vystřídá zkušený tým 

Ženy mají oproti mužům naplánované dva duely. Do třetice vyzvou nováčka soutěže. Po Black Angels a Novém Strašecí, je nyní čeká Kutná Hora. „Pro nás je utkání jiné v tom, že budeme hrát doma, kde nehodláme rozdávat body. Soupeře jsem měl možnost vidět v jednom přátelském střetnutí. Jeho hra je postavena na dobré fyzické kondici a jednoduchém přechodu směrem dopředu,“ řekl na adresu soupeře trenér Vladimír Jambor.

Středočešky zvládly výborně vstup do vyšší soutěže, když obě utkání v domácím prostředí vyhrály. Nyní mají na kontě šest bodů a v tabulce jsou pouze o skóre za Tigers. „Kutná Hora se sice veze na vítězné vlně, ale pokud nic nepodceníme a přistoupíme k zápasu zodpovědně, tak věřím v zisk tří bodů,“ ubezpečuje Jambor. V Nehvizdech se odehraje duel druhého ze třetím. Lepší vzájemnou bilanci z druhé ligy mají Tygřice, když z posledních dvou střetnutí odešly vítězně v poměru 4:3 po nájezdech a 4:1.

O den později přijede do Nehvizd, kterému vstup do sezóny nevyšel podle představ. Texas v prvním kole podlehl Ústí a následně se trápil i s Českou Lípou, jež přetlačil nakonec 5:2. K tomu navíc zaznamenal vypadnutí v poháru od Litvínova. „Zápas s Texasem je pro nás specifický tím, že se jedná o našeho tréninkového sparingpartnera. Před sezónou vyměnil trenéra, který se snaží přinést do hry nové prvky. Z přípravného utkáni před startem ligy máme soupeři co vracet, kdy jsme s nim prohráli,“ ukazuje zdvižený prst Jambor jako varování před nedělním utkáním. Nicméně v soutěžních zápasech si vedou lépe Prague Tigers, kteří vyhráli loni 6:4 a 10:5.

„Musíme si dat pozor na jeho napadaní rozehrávky a zbytečných ztrát v přechodově fázi,“ upozorňuje trenér žen, který do víkendu zapojí i členky širšího týmu, neboť bude postrádat některé opory. „Sice nám budou chybět některé hračky ze základního kádru, ale na druhou stranu dostanou příležitost další hračky, které si mohou říci o místo v sestavě,“ dodává vzápětí. Duely v Nehvizdech jsou naplánovány na 17:00 respektive 16:30.