Oproti duelům v Kadani si hráči Prague Tigers pro fanoušky nepřichystali takový nápor na jejich nervové soustavy a rozhodující utkání, které se odehrálo na Vinohradech, měli od začátku pevně pod kontrolou. Kati se sice dokázali dvakrát dotáhnout, co se týče skóre, ale to bylo z jejich strany všechno.

„Změna prostředí dala tomuto utkání zcela jiný rozměr. Když kluci nastupovali, tak jsem si říkal, že to snad ani není možné vidět takto zaplněné Vinohrady,“ žasl trenér Tomáš Večeřa, který pochválil oba tábory fanoušků za jejich neskutečnou podporu v hledišti. Atmosféra byla při sobotním večeru fantastická.

Klíčovým mužem pátého finálového zápasu byl Šimon Masár. Slovenský šikula se podílel na polovině ze čtrnácti branek Prague Tigers, když si připsal tři góly a čtyři asistence. Díky tomu se stal zároveň zaslouženě nejproduktivnějším hráčem divizního play-up.

„Poslední utkání finálové série nabídlo velmi mnoho i pro oko nezaujatého diváka. Oba týmy se prezentovaly opět slušnou ofenzivní silou, padaly nádherné branky,“ mínil trenér Tomáš Večeřa. První z důležitých zlomů utkání přišel v polovině zápasu, kdy Tigers tři branky v rychlém sledu. Masár měl prsty ve dvou z nich a zaznamenal gól a nahrávku. Od té doby Kati už prohrávali a vždy, když se dokázali přiblížit, tak si Tygři přichystali další trefu, díky které opět odskočili.

Hosté se ještě dvakrát zdramatizovali utkání, kdy se dokázali dostat na dvougólový rozdíl. V posledních devíti minutách sezony ale vstřelili Tigers další trio branek a rozhodli o postupu do Národní ligy. Posledním autorem branky byl symbolicky Masár, který nakonec uzavřel skóre na konečných 14:9.

„Série byla skvělá, živila v lidech emoce po celé republice. Zažili jsme během ní i celého play-up velké pády, ale i velkolepé návraty. Hrálo se do posledních minut a konečně jsme viděli záblesk doby před covidem - lidi na florbale. Kadani i jejím fanouškům děkujeme, lepší závěr sezóny by to bez nich nebyl,“ komentoval Večeřa.

„My se určitě nemáme za co stydět. Myslím si, že jsme tady a i celkově předvedli pro diváky velkou show, velkou podívanou. Tentokrát jsme po celý průběh tahali za kratší konec, ne o moc, ale byl kratší. Chleba se lámal u nás ve druhém utkání, kdy nás dvě standardky poslali sem a dopadlo to jak to dopadlo,“ přidal se na druhé straně kouč hostů Erik Štěrba.

Prague Tigers – Kati Kadaň 14:9 (4:2, 4:4, 6:3)
Branky
: 30., 40. a 58. Řádek, 33., 44. a 59. Masár, 12. a 53. Kavan, 50. a 59. Navrátil, 6. Mochan, 13. Nachtman, 18. Piták, 30. Novák – 22., 24. a 52. Pardubský, 47. a 58. Michálek, 10. Kopp, 18. Mach, 38. Jäschke, 39. Pokorný. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Rozhodčí: Benačan, Šaroch. Diváci: 392. Konečný stav série: 3:2.