Po více než půl roce čeká na ženy Prague Tigers soutěžní zápas v rámci ligové soutěže. Po dlouhých 186 dnech se o slovo hlásí opět první liga, která do sezóny 2020/2021 vstupuje v novém formátu, kdy ji bude hrát 16 družstev. Přibyly čtyři nové týmy, všechny z Prahy nebo Středočeského kraje, a hned dva z nich prověří v prvním respektive druhém kole svěřenkyně Vladimíra Jambora.

Hned v úvodním duelu půjde o bitvu o Čakovice. „Proti Black Angels nás nečeká nic lehkého. Mladý tým, který se bude chtít při premiéře v první lize ukázat před vlastními diváky. Očekávám běhavého soupeře, který nám nedá nic zadarmo,“ tuší Jambor. Začátek zápasu je naplánován úderem 16. hodiny. V této hale trénují a hrají převážně mládežnické týmy obou oddílů, nyní se v ní odehraje historicky první vzájemný duel žen na celostátní úrovní.

Na Prague Tigers čeká hodně mladistvý soupeř. Nejstarší hráčkou bude 21letá Eliška Nová, která se do vrcholového florbalu vrací po roce a půl. Před tím si prošla mládežnickou strukturou Bohemians, v jejichž dresu nakoukla i do extraligy či juniorské reprezentace. Jinak kádr Black Angels tvoří mladé pušky, kdy většina z nich prošla v loňském roce nejvyšší juniorskou soutěží.

Netradiční začátek

Ani ne o den později vycestují Prague Tigers do nedalekého Stochova, kde je přivítá celek Nového Strašecí, který si zvolil pro úvodní buly na celostátní úroveň poměrně zvláštní čas. Utkání odstartuje už v 10:40. „Nedělní zápas bude netradiční kvůli brzkému začátku. Jsem zvědavý, jak se s tím holky poperou. Víme na koho si dát pozor z řad soupeře a tím eliminujeme jeho útočnou silu,“ konstatuje kouč.

Nové Strašecí v minulé sezóně poměrně jasně směřovalo za postupem do první ligy a i bez zásahu covidu by si vyšší soutěž vybojovalo na hřišti, takhle bylo oprávněně administrativně doplněno. Oproti loňskému ročníku se jeho kádr prakticky nezměnil. Tým by měla i nadále táhnout zejména Zuzana Tučková, jež si v minulosti v dresu Chodova vyzkoušela extraligu žen. Z té přišla i jediná posila nováčka pro letošek. Z Panthers Praha přestoupila Eliška Kučerová.

Klidný start v poháru

Stejně jako Prague Tigers, tak i týmy Black Angels a Nové Strašecí se na start další prvoligové sezóny naladily startem v Poháru Českého florbalu. Středočešky skončily ve skupině A třetí za severočeskými celky Libercem a Chomutovem, se kterým ve vzájemném duelu remizovaly, ale proti nim hrálo horší skóre. Pražanky si ve skupině B rovněž pohlídaly postup ze třetího místa za suverénními Panthers a Litvínovem, jenž o výhře ve vzájemném duelu rozhodl až v závěru. Svěřenkyně Vladimíra Jambora prošly skupinou D bez porážky, když vynulovaly Ústí i Kobylisy, následně remizovaly s Plzní a pouze nižší výhra nad Slavií je posunula za západočeského soupeře.

Právě k pohárovému duelu budou směřovat oba duely v první lize. „Nechceme ponechat nic náhodě a z víkendu chceme šest bodů, ať máme klid do další práce a dobře se naladíme na zápas proti Panthers,“ prohlašuje Jambor. Utkání s extraligovým celkem v rámci Poháru Českého florbalu se odehraje už ve středu 16. září od 19 hodin v čakovické hale.