Státní svátek byl zvolen záměrně. Děti ve školách měly podzimní prázdniny a tak ty, které zůstaly v Praze, měly možnost, jak strávit volný čas aktivně a v pohybu. Ve sportovní hale v Čakovicích si pro ně Prague Tigers připravilo Uvítací den, který byl rozdělen na dvě poloviny.

Kemp byl zaměřený nejen na florbalovou část, ale i všeobecnou pohybovou průpravu. První část byla rozdělena a šest stanovišť, kde si děti zkoušely různé věci – od vedení balónku, držení florbalky, přihrávky, jeden na jednoho a další. Poté následovala pauza na oběd, po kterém následoval turnaj, do kterého se mohli zapojit i rodiče.

„Chtěli jsme všechny seznámit s tím, co děláme s florbalem a nabídnout jim další příležitost na florbalce a využít volna, které bylo, aby měli sportovní náplň a činnost,“ uvedl generální manažer Prague Tigers Vladimír Jambor. Nabitého svátečního dne se zúčastnili i hráči obou elitních družstev. Za muže například Filip Tlapa, Šimon Fišer, Jiří Horák nebo Daniel Mujdžić. Dámskou část zastupovala Eliška Horáková, která si celý den užila stejně jako děti. „Bylo super se s nimi potkat a vidět, jak mají z florbalu ještě opravdu upřímnou radost. Bavilo to jak nás, rodiče, tak i děti,“ rozplývala se jedna z hvězd ženského týmu.

Aktuálně nejproduktivnější hráčka A-týmu měla na starosti jedno ze stanovišť, kde učila děti a budoucí nástupce přihrávku, jak správně držet hůl a další florbalové základy. „Sama jsem začínala docela pozdě. Vnímala jsem trenéry, co mi říkají, takže jsem se snažila předat dětem, co mi na začátku nejvíce pomohlo – přenášení váhy, na co se soustředit, na co vykašlat a tak,“ prozradila Horáková, která sama absolvovala první trénink až ve 14 letech. O šest let později hrála už extraligu.

Na své si přišli i rodiče, kterým se věnovali zejména zástupci Prague Tigers z řad nejvyšších. „Děkovali nám za činnost, kterou děláme. My jsme se jim na oplátku vysvětlovali možnosti členské sekce a komunikace s lidmi z vedení, ať už se mnou nebo Tomášem Večeřou,“ řekl Jambor. Welcome day se zkrátka povedl a po jeho konci byli spokojeni všichni účastníci. „Viděli jsme spoustu nadšených dětí i rodičů, kteří si odnesli mnoho nových prožitků a poznatků,“ těšilo generálního manažera a trenéra ženského A-týmu. Nakonec i počet nejmenších tygřích členů, kteří přišli do Čakovic, mu udělali velkou radost.