V pohárovém pavouku zbývá posledních šestnáct účastníků. O prvním čtvrtfinalistovi se rozhodne ve středu večer. Prague Tigers mají jedinečnou možnost poslat ze hry ven dalšího extraligového soka. Po porážce Panthers Praha si nyní mohou připsat i skalp pražských Bohemians. „Od zápasu čekám zajímavou konfrontaci proti kvalitnímu soupeři. Jim sice nevyšel vstup do ligy, což nám nahrává, ale po výměně trenéra se zvedli, jak herně, tak výsledkově,“ naráží trenér Vladimír Jambor na špatný začátek sezóny ze strany soupeře, kdy první body zaznamenal až ve čtvrtém kole nejvyšší ženské soutěže. Na střídačce už však místo odvolaného Tomáše Grigara působila v roli hlavní trenérky Tereza Blažková.

„Nám nahrává, že soupeř musí a my můžeme,“ přesouvá Jambor tíhu a povinnost postupu do tábora Bohemians. Vzhledem k mizernému startu do ligové sezóny ale bude soupeř postrádat herní jistotu, kterou by jinak měl, nebo ho provázela v minulém roce, ať už v lize či poháru, kdy se dostal mezi nejlepší čtyři účastníky. Náznaky možného návratu lepších zítřků ukázal poslední hrací víkend, kdy Pražanky doma převálcovaly Brno poměrem 9:2. Čtyřmi body se blýskla Adéla Bočanová (1+3).

Rovněž Tigers budou chtít v poháru odčinit nečekané zaváhání v domácím prostředí, kdy přišla porážka s Kutnou Horou po nájezdech a vrátit se zpět herní pohody, protože už o víkendu je čekají další dvě ligová kola. Jako předkrm je přichystáno pohárové utkání provázané specifikem ohledně kratšího herního času, kdy jsou třetiny zkráceny na 15 minut oproti původním 20. „Bude důležité, abychom do zápasu dobře vstoupili a soupeře dostali pod tlak. Tím, že se hraje kratší čas než je obvyklé v lize, tak to může byt jista výhoda, ale na to spoléhat nejde. Chceme podat kvalitní výkon a favorita co nejvíce potrápit,“ konstatuje pár hodin před osmifinálovým duelem trenér žen.