Až v sobotu úderem 18. hodiny začne úvodním buly zápas s Mladou Boleslaví, dá se očekávat, že se bude jednat o hodně napínavý souboj a na hřišti bude k vidění plno emocí. O náboj prvního utkání mužů v sezoně 2021/22 se postaral především nový kouč Petr Pánek. Ačkoliv vede od jara Prague Tigers, tak co by hráč je veden právě ve Florbalové akademii Mladá Boleslav. Postaví se tak proti svým spoluhráčům.

„Přemýšlel jsem zrovna nad tím, že můj první zápas v roli trenéra bude proti týmu, ve kterém čtyři roky hraji. Sám jsem zvědavý, jaké to bude. Mám tam kamarády, tady mám ale tým, který chce postoupit,“ přemítal v hlavě nový kouč Prague Tigers Petr Pánek. Sám přiznal, že emoce po vstřelených gólech u něj budou menší než v dalších nadcházejících zápasech.

Právě emoce hodně doprovázely úvodní duel Mladé Boleslavi. Středočeši sice zvítězili nad Falconem 5:3, nicméně v utkání se objevily i peprné okamžiky a v Čakovicích bude chybět Jan Ulman, který ve zmíněném duelu uviděl ČK3 a má stopku na neurčito. „Honza je platný hráč, silný na balónku a bez něj budou slabší. Na druhou stranu zápas bude mít méně emocí.

Duel s Boleslaví navíc budou pískat stejní rozhodčí, kteří řídili duel Florbalové akademie s Falconem. „Jsem zvědavý, co se týká jejich tlaku a jejich úhel pohledu a jak zápas zvládnou, protože některé věci, které se udály na hřišti, nezaznamenali,“ podotkl Pánek. O den později nastoupí jeho svěřenci proti záloze Liberce, které podobně jako Prague Tigers, tímto víkendem startuje novou sezonu v divizi. V sobotu je čeká otevírací duel ročníku 2021/22 s Orly ze Rtyně v Podkrkonoší.

Stejného soupeře vyzvou v neděli i ženy, které ale musí odcestovat na sever Čech. V Liberci je čeká druhé kolo poháru a trenér Vladimír Jambor, že před jeho svěřenkyněmi stojí dosud největší výzva zkraje soutěžního ročníku. „Očekávám, že nás čeká nejtěžší prověrka od začátku sezony, kterou odehrajeme. Bude dobrou přípravou na následující kola v lize, kdy se střetneme s Vinohrady a Black Angels. Liberec bude obtížný soupeřem, který nám nedá na domácím hřišti nic zadarmo,“ tuší Jambor.

Soudě dle jeho slov narazí ženy na fyzicky vyspělého soupeře, s mladými hráčkami v týmu a hrou založenou podobně jako jejich muži působící v superlize. „Jsem zvědavý, jak s s tím naše děvčata poradí. Určitě tam jedeme s tím, že chceme postoupit a zahrát si proti Chodovu, což by byla pro nás odměna a zkušenost do sezony,“ netají se Jambor. Sehrát zápas s vicemistrem v dalším kole je jasnou motivací do nedělního duelu. Ženy se i v duelu na severu Čech budou soustředit především samy na sebe, vlastní hru a věci, které již prezentovaly v předešlých zápasech.

Program víkendu

Sobota 18. září
18:00 Prague Tigers – FA MB (Divize 1. kolo)

Neděle 19. září
13:30 Liberec – Prague Tigers (Pohár ČF)
18:00 Prague Tigers – Liberec B (Divize 2. kolo)