Úvodní duel sezony sehrají Tigers v neděli 11.9 od 18:00 v Čakovicích. Soupeřem bude Florbal Benešov, který v loňské sezoně obsadil páté místo tabulky Národní ligy a chlubil se hlavně svou zabijáckou ofenzivou, která zaznamenala 154 branek a byla třetí nejproduktivnější. Středočeský celek táhl svými brankami a asistencemi hlavně bývalý hráč Fbš Bohemians a Juniorské reprezentace Michal Vojtíšek, který měl na svém kontě 65 kanadských bodů v základní části. Florbalisté Benešova loňskou sezonu uzavřeli ve čtvrtfinále play-off, když nestačili na FbC Plzeň, pozdějšího postupujícího do 1.ligy mužů. 

Áčko tedy nečeká jednoduchá bitva i vzhledem k turbulentnímu létu, během kterého nejdříve tým opustil kouč Jaroslav Jelínek, který přijal nabídku pražských Panthers. Po něm své působení v klubu uzavřel také dlouholetý generální manažer A-týmu a Jelínkův asistent v loňském ročníku Tomáš Večeřa. 

Ještě před svým odchodem Večeřa dotáhl příchody nadějného dua ze Střešovic Filipa Píšeho a Vojtěcha Kučery, společně s ex-kralupským střelcem Jakubem Mankem a Lukášem Rudišem z Teplic. Náš dres také po krátké pauze oblékne znovu i bek Jan Štědrý, který dorazil na hostování z BUTCHIS. Zároveň se povedlo prodloužit působení loňských stálic Jana Nachtmanna, Vojtěcha Řádka, Václava Veverky a Thomase Heřmanského. Do chodu A-týmu se také zapojili bývalí junioři brankář Marek Hammami a obránce Tobiáš Průša. 

Naopak dres Tigers už nebude oblékat neratovická dvojice Martin Boušek a Radim Tůma, ti se vrátili zpět do žlutočerného dresu domovských Neratovic. Další velkou ztrátou je odchod Tomáše Navrátila, který v loňském ročníku zaznamenal 80 bodů v ZČ a neodolal superligovému lasu z Karlových Varů. Společně s nimi v týmu skončil také brankáři Filip Kulhánek a Jiří Kuchař (hostování Falcon), společně s obráncem Miloslavem Stránským. 

Velkou změnou je také příchod nového trenéra, kterým se stal bývalý hráč superligových Fbš Bohemians Lukáš Janů. Osmatřicetiletý zkušený kouč naposledy vedl Kobylisy a s Tigers by chtěl naplnit ambici postoupit mezi nejlepší osmičku soutěže. 

“Ambice by vzhledem k našemu čerstvému postupu a obměně soutěže měla být postup do play-off, v týmu vidím spoustu talentu takže je to reálný cíl,” hlásil před duelem pro klubový web kouč Lukáš Janů.

Dorazte do Čakovic a podpořte kluky v cestě za třemi body z úvodního dějství ročníku 2022/23. 

Sestava A-týmu Prague Tigers před ročníkem 22/23: 

Brankáři: 

Pavel Dundr 

Tomáš Hlava 

Marek Hammami

Obránci: 

Marek Mochan

Šimon Fišer 

Filip Píše 

Adam Novák

Tobiáš Průša 

Václav Veverka 

Thomas Heřmanský

Matěj Kurell “C”

Jan Nachtmann

Jan Štědrý

Útočníci:

Zbyšek Piták 

Šimon Masár 

Jan Wojnar 

Vojtěch Řádek

Petr Tlapa 

Filip Tlapa

Vilém Kavan 

Martin Hort

Daniel Mujdžić

David Koudelka 

Jakub Manek 

Lukáš Rudiš 

Vojtěch Kučera 

Vítězslav Matěj