Zástupci mladší mládeže našli své útočiště v rámci pořádání v Zelenči. Bohužel podruhé za sebou se museli vypořádat s problémem mimo halu, když se hrálo za zavřenými dveřmi bez rodičů. Kvůli pořádání museli Oranžoví elévové zahrát v pátém koši, nicméně role pořadatele se zhostili na výbornou a na domácí půdě jasně zvítězili. Svěřenci Dany Hortové přejeli hned na úvod nejobávanějšího soupeře z Jesenice a pak už turnajem prošli hladce. Velké poděkování patří paní Poznerové a panu Eggerthovi, kteří s pořádáním turnaje pomohli.

Co se týče organizace turnaje, tak z poloviny mají letos splněno i starší žáci B, které čekal podobný osud jako elévy. Kvůli pořádání museli opustit elitní koš a sestoupit o patro níž. I tak si ale doma vedli skvěle a přes menší komplikace druhého utkání ve skupině, kdy museli otáčet nepříznivý vývoj utkání si došli na vlastním hřišti v Čakovicích pro první místo a tím pádem i oprávněný a zasloužený návrat do top společnosti. „Mohli jsme zahrát ale lépe. Mnohokrát jsme propadli a víc trefovat bránu, ale nějak jsme to uhráli. Turnaj a pořádání šlo, akorát jsem zvyklý hrát s jinými hráči, tak jsem nebyl s ostatními sehraný,“ komentoval turnaj František Mrázek.

Další tři družstva se musela vypořádat s problémy za pochodu. Bílí elévové zajížděli do Kladna a místo čtyř utkání je čekala pouze poloviční porce, neboť dva soupeři se z turnaje odhlásili. Premiéru v tygřím dresu si prožil Nikolas Fučík a bojoval statečně. Dobrým výkonem se předvedla i obě děvčata Eva a Viktorka, jež se na hřišti objevila poprvé mezi kluky. Obě totiž hrály zatím jen v dívčí kategorii, takže na hru s chlapci jsou zvyklé jen z tréninku.

„Myslím, že se jedná o dobré zkušenosti pro ně a vůbec se mezi kluky neztratily,“ podotkla Dana Hortová. Z Kladna si elévové odvezli jedno vítězství a jednu prohru. „Porážky byla škoda. Proti Tatranu nám chybělo střelecké štěstí i zkušenosti. Na konci už nám i došly síly a nestačili jsme v obraně,“ uvedla trenérka elévů. Střešovický soupeř zaskočil Tygříky gólmanem, který zaplnil celou bránu. „Co se dá ale dělat!? Bojovali jsme opravdu z plných sil až do poslední vteřiny,“ zdůraznila Horotová. Důležité je, že si všichni odvezli z obou zápasů mnoho kladných zážitků a dobré zkušenosti.

Horší hodnocení už nastalo u elitních starších žáků. Po slibných výkonech zkraje sezony, kdy několikrát atakovali postup do vyššího koše, se museli podruhé za sebou zachraňovat v souboji o udržení. Osud tomu chtěl, že jako v předchozím případě se Prague Tigers utkali s Olympem a Startem a v obou případech odcházeli poražení. Příslušnost ve třetímu koši zachránil až závěr v duelu o páté místo, kde starší žáci odvrátili potenciální sestup. „Většina inkasovaných gólů pramenila z neobsazených hráčů v předbrankovém prostoru nebo protiútoků. Říkali jsme si to pořád dokola, bohužel se to pořád opakovalo,“ shrnul stručně alternující trenér Tobiáš Průša.

Juniorům k vítězství pomohla nad Falconem pomohla nedisciplinovanost soupeře. Tigers díky dvěma využitým přesilovkám ve třetí třetině srovnali, aby si následně přichystali dva rozhodující údery v závěru zápasu. V druhém utkání nechali ke konci první třetiny řádit Tobiáše Uhříka v dresu soupeře, který hattrickem za necelé dvě minuty otočil vývoj ve prospěch Králova Dvora, které si získané vedení pohlídal do uplynutí základní hrací doby.

Výsledkový servis

Junioři - 2. liga
Prague Tigers - Falcon 6:4
Prague Tigers - Králův Dvůr 6:7

Starší žáci - Liga
Prague Tigers - Olymp Praha 4:8
Prague Tigers - Start98 Kunratice 4:5
Prague Tigers - Draci Říčany 6:4

Starší žáci - Přebor
Prague Tigers B - Orka Čelákovice 6:3
Prague Tigers B - Neratovice 5:4
Prague Tigers B - Šestajovice 3:1