Muži překvapivě za 28 minut hry vstřelili jen dva góly a disponovali dokonce i třemi trestnými stříleními, všechna ale skončila na skvěle chytajícím Bochníčkovi. Velkou roli mohla hrát i důraznost soupeře, se kterou si Pánkovi svěřenci museli poradit

Až s přibývající polovinou zápasu se spustila stavidla a začaly padat góly. Tigers k tomu probudila kontaktní branka Petráska, na kterou dokázali odpovědět hned čtyřikrát ještě do konce prostředního dějství. „Rozhodl důraz v našem obranném pásmu a hlad po gólech. Po celou dobu zápasu jsme si drželi bezpečný náskok,“ komentoval Václav Veverka, který si ze zápasu odnesl jednu asistenci, ale také čtyři trestné minuty.

„Divoké utkání na vyloučení se mi hodnotí těžko. Z naší strany obrovský počet dvouminutových faulů vykoupených perfektním zvládnutím oslabení. Naopak naše přesilovky byly 100%. Na čem ovšem musíme zapracovat jsou trestná střílení. I když je jezdíme na každém tréninku, tak série pěti neproměněných za sebou je děsivá bilance,“ uvedl trenér Petr Pánek.

Kutná Hora hrála během zápasu šest přesilových her z toho polovinu v závěrečném dějství, ovšem Tigers přežili většinu oslabení a dokonce jedno i tři proti pěti, které trvalo celé dvě minuty. „Závěr zápasu jsme si zkomplikovali sami zbytečnými fauly, kdy jsme hasili protiútoky soupeře,“ objasňoval Veverka. Díky pěti ubráněným přesilovkám soupeře si Tygři výrazně vylepšili úspěšnost v početní nevýhodě a poskočili mezi pět nejlepších týmů.

Tigers výhrou nad Kutnou Horou zakončili první polovinu základní části, v níž ztratili pouze jeden bod a ještě k tomu doma, když rezervu Liberce porazili až v prodloužení. Neohroženě vládnou Divizi B a směřují za prvním místem. „Zatím super začátek, ale to nejdůležitější nás teprve čeká! Určitě je to dobrý pocit, ale vždy je co zlepšovat,“ podotkl potěšeně Veverka. Další utkání čeká dravé Tygry už 30. listopadu, kde se představí na půdě Mladé Boleslavi a trenér Petr Pánek přijede do haly poprvé jako host.

Prague Tigers – Kutná Hora 10:3 (2:0, 4:2, 4:1)

Branky: 1. a 59. Heřmanský, 29. a 38. Navrátil, 56. a 59. Wojnar, 34. a 47. Folauf, 18. Piták, 30. Mochan – 28. Petrásek 40. Rejna, 60. Schwarz. Vyloučení: 7:3 + Folauf (PT) osobní trest. Využití: 3:1. Rozhodčí: Fišer, Recht. Diváci: 75.