Naším prvním soupeřem byli Black Angeles 2010. Ačkoli je to mladší tým našich nejbližších konkurentů, věděli jsme, že dokáží zahrát dobré zápasy a být velmi nebezpeční. Tak vypadal i průběh utkání, šance se střídali na obou stranách. Na našem výkonu bylo znát, že někteří chlapci měli prázdniny a celý týden netrénovali. Chvíli jsme se na hřišti hledali, a ani pohyb nebyl zrovna ukázkový. Přesto jsme dokázali soupeři vstřelit 2 branky, a protože jsme inkasovali pouze jednu, připsali jsme si první výhru na turnaji.

Ve druhém utkání jsme se potkali s Tatranem. Věděli jsme, že Tatran prohrál první zápas s Blackama 3:4, a tak pořád nic nebylo rozhodnuto, neboť při naší prohře jsme mohli skončit až třetí a hrát o sestup. Naštěstí jsme nic takového nepřipustili a po zlepšeném výkonu jsme vyhráli o šest branek.

Ve finále nás čekali opět Black Angels, tentokrát ale ročník 2009! Už od počátku bylo znát, že oba týmy chtějí vyhrát a bude se hrát urputný florbal. Přesto si myslím, že jsme hráli s větší chutí a měli více za hry. To se nakonec projevilo naším vedoucím gólem. Zápas pokračoval ve vysokém tempu a šance se střídali na obou stranách. Škoda, že jsme neproměnili více i jasných gólových šancí. Na druhou stranu při i soupeř mohl skórovat. Další důležitý moment v zápase přišel po našem vstřeleném gólu, který rozhodčí uznal, ale po protestech trenérů soupeře zase odvolal! Tady bych rád vyzdvihl, že kluci tuto situaci neřešili, ale soustředili se na hru! I to byl jeden z důvodů proč jsme nakonec zvítězili.

Musím říci že si kluci vyhrát zasloužili. Za celý turnaj jsme dostali pouze 4 góly! A ne proto, že by soupeři byli špatní, ale proto, že kluci opravdu hráli obětavě pro tým. Každý z nich vybojoval spoustu míčků, aktivně napadal a nedával prostor protihráčům k jejich hře. A i když se soupeř dostal do zakončení, vše jistil v bráně dobře chytající Martin Feix. Nerad vyzdvihuji jednotlivce, ale jsem rád, že se střelecky dařilo Ondrovi Syrovému (dal 5 gólů), kterého přihrávkami podporoval David Hiblbauer. David a Tomáš Filipský z pozice centrů výborně podporovali obranu. Ale takto bych na každém hráči našel pozitivní věci. Proto všem dík! Ale pořád chceme jít dál, makat na trénincích, zlepšovat se a bavit se florbalem.