Povolit, přitáhnout. Dvě slova stačí k charakteristice utkání druhého kola Poháru Českého florbalu v podání Prague Tigers. Po ztrátě dvoubrankového náskoku přišel klíčový moment, když Nikola Červená proměnila trestné střílení a vrátila svému týmu vedení těsně před koncem prostřední periody. „Nájezd jsem naštěstí dala. Vítek (Gattnar – asistent trenéra pozn. red.) mi říkal, ať vystřelím, což nikdy nedělám. Vždy jdu do kličky, ale Týnky (Horňákové) jsem se bála, tak jsem vystřelila a naštěstí to byl gól, který nás posunul dál,“ popsala rozhodující okamžik zápasu Červená. Poté už to bylo jenom o tom, vydržet drtivý tlak v závěrečné části a následně oslavit překvapivý, ale zasloužený postup do dalšího kola.

Poslední dějství se totiž odehrávalo výhradně na polovině Prague Tigers. Svou branku však zamkla jedna z hrdinek zápasu Martina Pilšáková, jejíž zákroky držely náskok Tygřicím, když už na ní šla nějaká střela, protože početné množství také zablokovaly její spoluhráčky před ní. „Měla jsem hodně štěstí. Holky začaly pokrývat jejich krosy, ať už na jednu nebo druhou stranu. Byly to rychlé míčky a ony je stíhaly. Nevím, jestli bych je chytla,“ připustila 27letá brankářka, která kryla celkem 30 střel Panthers v utkání a velkou měrou se podílela na vítězství Tigers. „Děvčata si s tím poradila strašně dobře. Fungovala tam, kde měla. Pro nás je to ukázka toho, že nám obrana proti silným soupeřům funguje a je jenom potřeba ji ladit,“ těšilo asistenta trenéra.

Třicet minut před závěrečnou částí se hrála vyrovnaná partie, která místy připomínala šachy. „Po pravdě jsme tohle čekali a pro nás to byla strašná výhoda. Naše svěřenkyně jsou v tomhle lepší. Začínají věřit nastolenému systému, což se odrazuje i na hřišti. Na Panthers bylo vidět, že na ně naše obrana fungovala a že se nepoučili ze zápasu s Ostravou,“ řekl Gattnar.

Vyloučení rozhýbala hru

Ani po úvodním gólu z hole kapitánky Tigers Marii Ziminy se obrázek hry nezměnil. Obrany soupeřů se otevřely až při přesilových hrách, kterých bylo za tu dobu pět. Oba celky se paradoxně prosadily v oslabení. Jednou z vyloučených byla i Nikola Hamerníková, která musela pykat za hru rukou. „To bylo schválně. Viděla jsem, že střela letí do horního růžku, tak jsem tam ruku dala a zariskovala. Maťka říkala, že by míček chytila, mně ale intuice řekla, že ty dvě minuty za to stojí,“ popisovala svůj trest Hamerníková, která do Tigers přišla před sezónou právě z Panthers.

Právě 21letá hráčka, která se v Tigers přeorientovává z útoku do obrany, dala možnost svým vyloučením vrátit soupeře do hry a také se tak stalo. Vteřinu po jejím uplynutí trestu srovnala Lucie Retová. „Vyloučení jsem si nevyčítala. Gól padl až po oslabení, které holky odbránily dobře. Stalo se,“ konstatovala Hamerníková, která měla i plusové body v zápase, když se asistencí podílela u branky Elišky Dvořákové na 2:0, jež našla perfektně přihrávkou přes půlku hřiště. „Věděla jsem, že když to dám do volného prostoru, tak tam Elí doběhne. Ona míček podržela a dala z toho gól. Měla jsem obrovskou radost,“ popisovala autorka nahrávky celou akci z konce první třetiny.

I jí udělalo radost, že po srovnání skóre se Panthers potrestali vzápětí prakticky sami, když nabídli soupeři trestné střílení a ze šoku už se do konce zápasu nevzpamatovali a nepomohlo jim k tomu ani poslední šesté vyloučení, které přišlo v závěru zápasu. O dramatickou zápletku se totiž postarala Eliška Dvořáková, která si musela odpykat trest za sekání a ještě k tomu si smolně zlomila hůl. Hosté však nabídnutou početní výhodu nevyužili, i když hráli se šesti hráčkami v poli. „Hodně ale opravdu hodně za tím, co bychom měli v zápase předvést. Gratulujme soupeři, který na rozdíl od nás dřel od začátku do konce," musel přiznat po utkání trenér Panthers Pavel Skazko. 

Tigers tak mohli začít slavit cenné vítězství 3:2 nad extraligovým celkem a směle vyhlížet už dalšího. V osmifinále, které se odehraje v říjnu, je čeká FbŠ Bohemians. „Těšíme se na dalšího soupeře. Je šance ho porazit a rozdáme si to s ním,“ prohlásil sebevědomě 23letý asistent trenéra.