Jaká byla uplynulá sezona z pohledu šéftrenéra mládeže?
Byla náročná, ale zároveň rychle utekla. Nejdůležitější je, že se konečně odehrál celý ročník.

Jak se dvě covidové přestávky projevily na trénování, počtu dětí a podobně?
Dětí při pandemii skončilo minimum. Myslím si, že naopak děti přišly a věřím, že příští rok jich přijde ještě víc. Věřím tomu, že už se situace uklidnila a že už se nevrátí. Dětí bychom potřebovali víc, nicméně ty co chodí, trénují a zlepšují se.

Teď se navíc zvyšují cenný energií. Neodradí tohle rodiče?
Jsem přesvědčený že ne. Rodiče si za kvalitu zaplatí a my to děláme dobře s dětmi, takže věřím, že úbytek nebude.

Co znamenají dva bronzy ať pro šéftrenéra nebo pro klub?
Znamenají, že práci neděláme úplně špatně. Na druhou stranu, co se týče Prague Games v podání dorostenců se neodrazilo úplně dobře do sezony. Kluci si mysleli, že jsou mistři světa a budou v první lize porážet kdekoho nebo hrát vyrovnané zápasy s nejlepšími týmy. Hned první utkání nám jasně ukázala, že tomu tak nebude. Nedali jsme góly, naopak v duelu s Chodovem jsme jich dostali dvacet. Sezona dorostenců byla strašně těžká v tom, že kluci zjišťovali, že musí udělat něco navíc, aby se s těmi nejlepšími týmy mohli měřit a vlastně se nám povedl až závěr roku a play-off. Co se týče juniorů, tak tam byla úplně jiná situace. Na soustředění jsme měli jednu pětku, nakonec se nám povedlo sehnat nějaké hráče, kteří nám pomohli. Spoustu se nám jich vrátilo. Za mě byli největší překvapení ze všech družstev, které jsme měli v loňské sezoně. Jsem rád, že se k nám hráčí vrací, i když si prošli lepšími týmy, tak jsou u nás spokojení a jsem rád, že jsou zpátky.

Shodou okolností jste právě Chodov na Prague Games porazili 1:0, najednou jste dostali výprask. Co vám to rázem ukázalo?
Tak na Prague Games se hrálo ročníkově, takže tam byl ročník 2006. Najednou ale v té kategorii se stal tím mladším, takže hrál proti o rok starším hráčům. Zápas na turnaji se ale vyhrává snáz než v lize. Tam jsme byli dobře připravení takticky. Věděli jsme, co chceme hrát, dobře jsme bránili a vyšly nám brejky. Soupeř nás podcenil. V sezoně, když nemáme kvalitu, tak utkání nevyhrajeme.

Dorostencům nakonec sezona vyšla, junioři jsou jejím překvapením. Znamená to tedy, že se mládež Prague Tigers přibližují špičce?
Těmto týmům se v nejbližší době vyrovnat nemůžeme, protože ty si stahují nejlepší hráče ze všech možných týmů v Praze a nepřibližujeme se.

Nicméně progres tam je vidět ne?
Je vidět, ale kluci musí hlavně sami chtít a udělat ještě víc. Nedokážeme z nich dostat to, co v nich je a tak, aby oni sami chtěli.

Junioři skončili bronzoví, dva z nich jdou mezi muže. Jak bereš jejich bronzovou tečku?
Jdou mezi ně Tobiáš Průša s Markem Hammamim. Jinak všichni zůstávají, takže si myslím, že příští sezona by mohla být opět úspěšná. Budeme o rok zkušenější, starší a jak Marek, tak Tobiáš nastoupili do přípravy s A-týmem. Uvidíme, jak se jim bude dařit, ale jsem přesvědčený o tom, že v nějakém týmu Prague Tigers budou pokračovat i mezi muži.

Jak velkým zlomem v sezoně byl v případě juniorů návrat Adama Nováka?
Byly tam návraty v průběhu sezony, Kryštof Schovánek. Na začátku sezony přišli nějací kluci, což nám taky pomohlo, ale samozřejmě Adam je i pro kluky lídr na hřišti po tom všem, čím si prošel. Bylo vidět, že když byl na tréninku, tak se to hned projevilo. Vzal si ho na starosti. Všechny hráče motivoval dělat věci naplno a určitě jeho přítomnost byla důležitá.

I přes úspěšný bronzový konec jste se opět rozhodli přihlásit do druhé ligy. Na nejvyšší soutěž vám kvalita pořád schází?
Za mě to není úplně kvalitou. Ani přístup kluků v průběhu sezony nebyl úplně ideální, aby nás přesvědčil o tom, že bychom přemýšleli o první lize. Za mě je daleko lepší hrát druhou a vyhrávat zápasy, což si myslím, že se nám bude dařit. Navíc je tam risk toho, že bychom dostali skupinu s deseti moravskými týmy a jet tam každý víkend? Nejsem si jist, že by to kluci zvládli.

Takže rozhodly jednak časové, ale i finanční důvody?
Jednoznačně finanční, ale nemyslím si, že by kluci byli ochotní do toho investovat tolik a ve chvíli, kdyby se nedařilo, tak by nálada v týmu nebyla ideální a přestalo by se jezdit na výlety na víkend. Myslím si, že by to nemělo smysl.

Dorostenci dokráčeli v play-off až do osmifinále. Asi jste sami nečekali, že byste dokráčeli až takhle daleko, že?
V průběhu sezony jsme to nečekali, protože základní část se nám vůbec nepovedla. Nedokázali jsme vyhrát vyrovnané zápasy, naopak ve spoustě z nich jsme dostali nakládačku. V play-off se pak ukázalo, že když se připravíme takticky, i kluci se v hlavě nastaví, tak jsme schopní některé týmy porážet. Děčín bychom porážet měli, na Chomutov jsme byli výborně připravení a sérii jsme zvládli.

Zvládli jste jí díky hráčům, nebo díky správným zásahům trenérů?
Vždy je to o tom, aby trenér přesvědčil i hráče, což se nám povedlo. Věděli jsme, co budou hrát soupeři, ale na hřišti hrají hráči, takže je to pořád zásluha všech. Jsme jeden tým. Jak trenéři, tak hráči jsme to zvládli společně.

Bylo osmifinále s Bohemians maximem?
Bylo to maximum, ale první zápas s nimi nebyl vůbec špatný. Měli jsme dobré pasáže. První půlka byla vyrovnaná. Druhé utkání už se nám nepovedlo, nevěřili jsme tomu už před odvetou. Dostali jsme rychlé góly a výsledek už pak nebyl důležitý.

Rodí se už nová generace, která by to mohla dotáhnout daleko?
Kluci mají pořád čas si to v hlavě srovnat. Jsou tam někteří, kteří mají potenciál zahrát si za A-tým, ale musí se v hlavě nastavit tak, že chtějí. Udělat pro to něco navíc. Teď nám začala letní příprava, nastavili jsme si pravidla a odpíchneme se od toho, že bude dobrá.

Upletli jste si na sebe bič, že chcete být lepší?
Jednoznačně chceme být lepší a vyhrát druhou ligu juniorů a být co nejlepší v dorostencích, což znamená lépe zvládnout základní část a hrát lepší, vyrovnanější zápasy s týmy a v play-off se může stát všechno, o čem jsme se letos přesvědčili.

Abyste alespoň první kolo začínali doma?
Uvidíme jaký bude systém play-off, protože ten se každý rok mění. Rádi bychom si zahráli doma, i když to není žádná velká výhoda.

Jak ty se jako šéftrenér díváš na to, že někteří odchovanci získali mistrovský titul ve Spartě?
Mám radost samozřrjmě. Kluci od chvíle, co začali hrát florbal, věděli, co chtějí. Byli pracovití, navíc talentovaní, takže zasloužený úspěch. Mám velkou radost, že skončí finálový zápas a od nich mi přijde společná fotka, kde jsou všichni kluci z Tigers, což je odměna pro všechny trenéry v klubu.

Co se týče mladších kategorií, tak starší žáci skončili ve druhém koši. Jedná v tomto případě taky o strop této kategorie?
Starší žáci za mě letos pracovali dobře už od soustředění. Je tam dobrá parta. Nechci říct, že nemají takové předpoklady. Hráčů ročníku 2007 nebylo oproti tomu předchozímu tolik. Druhý koš byl hranou. V jednou turnaji jsme hráli o postup do prvního, ale současné postavení odpovídá realitě.

Na druhou stranu do příští sezony se přihlásilo méně týmů. Je to kvůli počtu hráčů?
Je to tak. Máme některé ročníky slabší. Nechci být ve stresu a před každým víkendem řešit, že budeme hrát v šesti, sedmi lidech B-týmy. Proto jsme ve starších i mladších žácích přihlásili pouze jedno družstvo.

Loni se povedly nábory, rozjely se kroužky. Jak se na tohle díváš?
Máme spoustu dětí v kroužku. Teď je důležité, abychom je nadchli a chtěly se věnovat florbalu víc. Nedávno byl turnaj kroužků a na vlastní oči jsem mohl vidět, že děti udělaly velký progres a je tam spousta jedinců, kteří se příští rok budou věnovat florbalu víc. Takže věřím, že se jedná o jednu z cest, která by mohla fungovat.

Navíc se rozšířil i počet realizačních týmů. Jak jsi s nimi spokojen?
V první řadě patří obrovské díky všem trenérům, protože sezona je náročná. Někteří si o víkendy vůbec neodpočinou. Na druhou stranu se snažíme zabudovat nové, mladé členy. Mám radost, že spoustu kluků v dorostencích či juniorech se zapojilo do trénování na kroužcích minimálně. Už se to nějak rýsuje. Uvidíme, ještě tam jsou nějaké otazníky, tak jak to naladíme.

S kolika přírůstky byste byli spokojení na nových náborech?
Byli bychom spokojení, kdyby nám do každého ročníku přišlo deset nových dětí, což se nestane. Budeme samozřejmě rádi za každé dítě. Všichni jsou pro nás důležití. Věřím, že se nám nábory povedou a budeme mít nové přírůstky.

Blíží se letní turnaje Brno Hummel Open Game a Prague Games a Prague Tigers tam vysílají početné výpravy. Co to znamená?
Brno je pro nás vrchol sezony. Chceme uhrát co nejlepší výsledky a že jsme za rok udělali nějaký progres. Jedou tam všechny kategorie kromě juniorů. Prague Games je první příprava na další sezonu, poprvé se bude hrát v nových ročnících a chceme se seznámit v nových partách a pokud to půjde, tak se dostat, co nejdál.