To bylo představení. Červená rozjela v Týnu nad Vltavou parádní show, ze které se především domácí vzpamatovávají ještě teď. Za stavu 4:0 pro domácí už vše nasvědčovalo k tomu, že Tigers stejně jako v minulé sezóně ztratí body s Dračicemi, tentokrát však vytasili blonďatý trumf s 19 na zádech, který zavelel k parádnímu obratu. „Zní to vtipně, ale prostě to vyšlo, byl prostor na nahrávky, které prošly,“ komentovala skromně s úsměvem hrdinka zápasu, jež následně měla pod taktovkou i vítězný rituál v šatně, kde nabádala spoluhráčky, aby se i lámaly hole vzhledem k tomu, že mohl být klidně poslední.

Už v patnácté minutě si museli trenéři Tigers vzít oddechový čas a důrazně domluvit svým svěřenkyním. Ještě do přestávky našla Červená Mrázkovou a obrat mohl začít, přitom ještě chvíli před vypadala situace na hřišti, že jsou ženy zralé na ručník. „ Ani jsme ho nevzaly do ruky, celou dobu jsme věděly, že to otočíme a tak se taky stalo,“ odmítala rázně útočnice Tygřic.

„Snad jsme se z minulých zápasů poučily a už si je nenecháme utéct, přeci jenom bývají velmi vyhrocené a vyrovnané,“ dumala Červená. Z hecířky Tigers pramenila jistota stejně jako ze zbytku týmu, což s projevilo v závěrečné části, kdy ženy během čtrnácti minut otočily vývoj utkání a Týn dokázaly poprvé porazit.

Šest kanadských bodů za jeden gól a pět přihrávek se v podání Červené řadí mezi nejpovedenější v její kariéře. „Vzhledem k tomu, že jsou mé body většinou tvořeny nahrávkami, tak můžu poděkovat holkám, že moje nahrávky proměňují v góly,“ řekla s pokorou 28letá florbalistka. Stejný počin se ji povedl i loni v prosinci, kdy zaznamenala opět 1+5. Tehdy v České Lípě vyhráli Tigers v zajímavé přestřelce 16:11. O bod víc se připsala v listopadu 2016, kdy sedmi body (3+4) ve druhé lize tehdy zdecimovala rezervu Tatranu.

Orámovala celý víkend

Bodová exploze Červené pokračovala o den později i v Soběslavi. Její gól a nahrávka v úvodním dějství měly uklidňující efekt pro zbytek týmu a body se rozdělily mezi vícero hráček. Rozjetého soupeře se podařilo dokonale přibrzdit v prostřední periodě, kdy čtyři zásahy Tigers daly jasně najevo, kdo ovládne vzájemné utkání.

Domácí sice bojovali do konce, ale jejich stačilo pouze na konečný výsledek 3:8    z jejich strany. Na posledním gólu hostů neměl nikdo jiný zásluhu než Červená, která si v zápase připsala tentokrát “jen“ 1+2, zapsala tečku za parádním víkendem, v němž si připsala celkem devět kanadských bodů a domů se vracela coby nejproduktivnější hráčka Tigers, kde nyní vládně produktivitě se 13 body (5+8).

Nyní je, stejně jako všechny ostatní sportovní kolektivy v Česku, čeká povinná a nucená dvoutýdenní pauza, kdy se v celé zemi nebude smět trénovat ve vnitřních prostorách. Trenéra Jambora tak může těšit, že jeho svěřenkyně splnila jeho přání před víkendem, že si všechny zápasy užily. Další přijdou nejdříve až v listopadu.