A-tým starších žáků čekalo pořádání v Čakovicích. Kvůli němu se ocitli ve třetím koši a kdekdo čekal, že návrat do druhého bude spíše formalitou. Opak se stal pravdou a místo myšlenek o postup se musela naopak příslušnost zachraňovat v barážovém utkání s Kutnou Horou. V něm nakonec středočeského soupeře porazili vysoko 11:3. „Po celý turnaj jsme byli, i podle trenérů soupeřů, lepším týmem. Bohužel, jako po celou sezónu, nás trápilo proměňování šancí a přebírání přihrávek, kdy všechno hrajeme bekhendem,“ shrnul alternující kouč Tobiáš Průša.

I rezervě starších žáků se nedařilo podle představ. Po jasně vyhraném prvním zápase nad Butchisem přišla ledová sprcha v podobě porážky se Šestajovicemi. „Málo jsme si přihrávali a ve druhém utkání jsme byli přemotivovaní. Hráli jsme na to, že zápas bude stejně lehký,“ přiznal David Lukovics, který si na turnaji zahrál na všech postech vyjma brankáře. Nejlépe se mu hraje na beku nebo na hrotu. Béčko následně zvládlo duel s Benešovem a obsadilo třetí místo.

Spokojeni mohli být trenéři mladších žáků i přípravek. Ta ze Zelenče odehrála podle trenérky Terezy Kallupové výkonnostně skvělé a dost vyrovnané zápasy. „Nepřišla jsem na to, co tomu vždycky chybělo. Poslední minuty jsme byli my ti, kteří měli míček a spoustu střel. O to víc mě to mrzelo. Ale celkově jsem z naší hry měla fakt radost,“ konstatovala potěšeně mladá a nadějná koučka.

Přípravka Grey se při vlastním pořádání konečně dočkala kompletního složení turnaje a navíc měla i o motivaci postaráno, protože se představili i před zraky hráčů mužského A-týmu. Výkon týmu byl opřen o bohaté zkušenosti hráčského tria Šimon, Jáchym a Matěj, které podpořil svou hrou v obraně Jiřík Filipský ze Zelenče. „Kluky musím opět pochválit za to, že už se snaží o kombinační hru a některé jejich akce jsou opravdu moc pěkné, florbalové. Radost pohledět,“ pochvalovala si trenérka Dana Hortová.

Na hřišti se dařilo i dívčímu triu Verunce, Klaudii a ohnivé ďáblici, která vždycky všem uteče, Adince Švarcové. Mezi kluky získávají mnoho užitečných zkušeností. Hra je o hodně rychlejší, než v soutěži elévek, musí se při hře daleko rychleji rozhodovat, a to není vždy jednoduché. Tým ještě doplnil Ráďa s bráškou Daníkem, Tonda a Lukášek. Kluci se snažili, co to jen šlo, Ráďa se v jednom zápase předvedl v bráně.

Úkolem pro tento turnaj bylo samozřejmě ukázat, co se za uplynulé období natrénovalo. Především vedení a držení míčku a nikoliv ho jen tak odpalovat, s tím souvisí i souboje jeden na jednoho, orientace na hřišti. „Z mého pohledu se tohle všechno ve hře většinou daří a to je dobré. Hrajeme hlavně do útoku a tak se někdy nestačíme vracet do obrany, tam máme ještě co zlepšovat, ale jinak se mi hra týmu líbí. Největší bolestí je samozřejmě zakončení, v brance pořád překáží ten soupeřův brankář a my ho většinou úspěšně trefujeme,“ shrnula celý turnaj trenérka Dana Hortová.

O víkend dříve se představili i mladší žáci, kteří se museli vypořádat z důvodu probíhajících prázdnin s menším počtem hráčů a tak se po konzultaci s realizačním týmem shodli na tom, že se nebude řešit skóre během zápasu ani výsledky. Hlavně se soustředit na věci, které si před sezonou dali za cíl, což se celkem dařilo. „I když jsme samozřejmě udělali i některé individuální chyby přesto jsem byl spokojen s hrou všech hráčů! Kluci se snažili a výsledkem byly dvě výhry a remíza se Spartou,“ uvedl trenér Milan Hort. Žáci uzavřeli turnaj smolnou porážkou s Bohemians, kdy ztratili vedení 5:1. „Ani zde klukům nic nevyčítám. Za jasného našeho vedení soupeř hrající dobře propracovaný systém 1-2-2 nás výborně presoval, a i když jsme si řekli co proti tomu hrát, na hřiště se nám to nepovedlo přenést,“ popsal zkušený trenér.