1. Představení Prague Tigers

Počátky Prague Tigers se začaly psát v roce 2000, kdy parta nadšenců kolem Bohuslava Nováka zakládá florbalový tým Apollo. O pět let později se ryze mužský tým Apolla sloučil s mládežnickým týmem FbC Ultima Praha. Toto sloučení vedlo ke změně názvu na Athletics Praha, kde se práce s mládeží stala dominantním prvkem. V roce 2017 dochází ke sloučení Athletics Praha a ambiciózního mužského týmu Prague Vikings. Na základě sloučení vzniká nová organizace Prague Tigers. Cílem projektu je vytvoření silné sportovní organizace se sociálním přesahem. Zvláště v mládežnických kategoriích vidíme velký potenciál. Proto také od roku 2010 spolupracujeme se ZŠ Generála Janouška na Černém Mostě, ZŠ Novoborská na Proseku, ZŠ Jirny a ZŠ v Zelenči, kde budujeme to, co chceme nazývat „florbalová ZŠ“. Naší snahou je pomocí systému kroužků a tréninků zorganizovat komplexní sportovní přípravu dětí s možností hrát soutěže ČFBU po celou dobu docházky na základní školu. To se nám daří i díky licencovaným a průběžně školeným trenérům. Za naše úspěchy považujeme nejen to, že vedeme takto velký oddíl, kam noví hráči stále přibývají, ale jsme pyšní za veškeré úspěchy v jednotlivých kategoriích. Za náš hlavní úspěch považujeme, že jsme vybudovali klub se silným zázemím, profesionálním vedením, řadou kvalifikovaných trenérů, ale především spokojených členů klubu, který patří mezi největším kluby v severovýchodní části Prahy. Děláme florbal jinak. Děláme ho srdcem. Svědčí o tom šťastné děti a jejich rodiče.


2. Představení pracovní pozice

Pozice trenéra oddílu je zahrnuje trénování mládežnických družstev oddílu v chlapecké nebo dívčí kategorii na tréninkových jednotkách a zápasech pořádaných Českým florbalem s možností účastí na doprovodných akcí (turnaje, soustředění, campy). Dle předchozích zkušeností trenéra a jeho motivace je možné volit tréninkové skupiny od přípravek (cca od 5 let věku) až po juniory (cca 19 let věku). Pracovní pozice je nastavena jako variabilní s možností rozsahu přidělované práce (tréninkových skupin) podle časových možností trenéra a jeho zkušeností. Práce tak může vycházet od trénování jedné skupiny v rozsahu 1,5 hod 2x – 3x týdně, přes pozici garanta příslušné věkové skupiny až po trénování na většinový úvazek a vedení více skupiny mládeže. Od rozsahu zapojení trenéra a jeho zkušeností se odvíjí i odpovídající odměna.

Předpokládaný nástup léto 2020.

3. Co trenérovi nabízíme?

- práci v mladém ambiciózním kolektivu
- zázemí stabilního florbalového oddílu
- zajímavou náplň práce s dětmi a mládeží
- velmi dobré finanční ohodnocení
- bezplatná školení a kurzy zvyšující odbornou kvalifikaci
- flexibilní pracovní dobu
- podporu šéftrenéra
- administrativní zázemí pro svou činnost
- možnost osobnostního růstu v moderní sportu


4. Jaké máme požadavky na osobu trenéra

- zkušenosti s trénováním či vedením dětí a mládeže (florbal výhodou, nikoliv podmínkou)
- kladný vztah k dětem a mládeži
- preciznost, důslednost a zodpovědnost
- uživatelskou znalost práce na PC (MS Office, práce s internetem)
- komunikační schopnosti
- organizační schopnosti
- aktivní a pozitivní přístup
- alespoň základní časovou flexibilitu


5. Závěr

Berte prosím tyto informace jako hrubý nástin, který postihuje to nejdůležitější. Skutečnost je samozřejmě rozmanitější. Jestliže Vás nabídka oslovila, rádi si s Vámi sjednáme osobní schůzku, při níž si můžeme mnohé osvětlit a utřídit vzájemné představy.


Těšíme se na setkání s Vámi.

Bohuslav Novák

předseda Prague Tigers


6. Kontaktní osoba ve věci této nabídky:

Vladimír Jambor, místopředseda, tel.: 602 611 035, email: vladimir.jambor@praguetigers.cz