O víkendu odehráli elévové poslední košové turnaje. Sobotní představení ve druhém koši v Mladé Boleslavi bylo excelentní, až na prohru s pořádajícím týmem byli ostatní soupeři poraženi. „Porážka nás mrzela, ale co dělat. Kluci hráli s chutí,“ řekla trenérka Dana Hortová. Pro některé její svěřence, kteří odcházejí do mladších žáků, to byly poslední zápasy v kategorii elévů.

„Myslím, že svými výkony bavili i rodiče na tribuně, zápasy měly tempo a napětí, a kluci ukázali, že jsou na starší kategorii dobře připraveni. Na hřišti nic nevypustí a soupeři nic nedají zadarmo,“ popsala koučka elévů, kterou strašně moc u jejích svěřenců baví, co na hřišti vymyslí a na každý turnaj se těšila.

V neděli se představili také ve druhém koši skupiny B méně zkušení hráči a výsledková bilance byla zcela opačná. Jedna výhra a tři prohry. Nevadí, je třeba sbírat zkušenosti a z každé hry si odnést zážitky a poznatky. I tak se klukům podařily některé hezké florbalové akce, občas se povedl hezký útok zakončený úspěšnou gólovou střelou, chvílemi se dařilo i v obraně, a až na poslední utkání nebyly výsledkové rozdíly nijak velké.

„Na druhou stranu musíme určitě zapracovat na lepším pohybu po hřišti, rychlejší reakci na momentální herní situace, ale i na lepší práci s florbalkou. To všechno ještě hráčům chybí,“ poznamenala Hortová. Kluci mají ale většinou před sebou ještě jeden rok v elévech, tak snad na sobě zapracují, pojedou i na soustředění, kde se mnohému přiučí a hodně se zlepší. Pro příští sezónu budou mít elévové hezkou startovní pozici v obou skupinách a můžou tak opět odehrát spoustu kvalitních zápasů.

O víkendu čekaly přípravku poslední zápasy sezóny, a proto jsme je pojali speciálně. „Oproti normální nominaci, jsem tentokrát pozval hráče, kteří v sezóně absolvovali nejvíce zápasů. Zároveň pro ně byla na konec turnaje připravena odměna za celou sezónu v podobě medailí, které budou dětem připomínat jejich první odehranou sezónu v životě,“ nastínil kouč Jakub Pražák.

Samotné zápasy se vyvedly v tom smyslu, že v nich padalo spoustu gólů. Jak do branky soupeřů, tak i do té tygří. Do ní bohužel víc. Nejlepším hráčem víkendu byl bezesporu Šimon Čížek, který zaznamenal spoustu zásahů a zároveň byl při každém střídání aktivní, bylo ho celé hřiště. Děti si poslední turnaj moc užily. Opravdu bylo speciální i tím, že od samotných rodičů přišla iniciativa k tomu, aby všichni hned po turnaji zašli společně i do restaurace. „Celý den se prostě povedl náramně a já věřím, že jak pro děti, tak i pro rodiče se jednalo o skvělý zážitek. Tahle parta je prostě opravdová tygří rodinka! Z toho mám velkou radost,“ těšilo Pražáka.

Hořkou tečku za sezonou udělali obě družstva starších žáků. A-tým nejprve vinou horšího skóre spadl po základní skupině do boje o baráž, kterou ale zvládl s přehledem a Říčany porazil 7:1. Béčko dopadlo v Mladé Boleslavi hůře. Nejprve v přestřelce podlehl Wizardům, ačkoliv rozhodující gól v závěru padl zřejmě vysokou holí a následně padl i s Čelákovicemi. Nejlepší zápas odehráli na závěr turnaje. Ačkoliv v poli byli dva brankáři a mezi tři tyče se postavil hráč z pole, tak si rezervní družstvo vedlo skvěle a prohrálo jen kvůli horší koncovce. Nakonec ale obsadilo poslední místo a na start příští sezony padá do druhého koše.