Starší žáky čekal vstup do ligové sezóny ve třetím koši. K zápasům museli odcestovat na druhou stranu Prahy do Dejvic, kde je v prostředí Unihoc Arény měli před sebou nejen tři utkání, ale i pořadatelskou službu. Ve skupině se utkaly s Kutnou Horou a Královým Dvorem.

Svěřenci Romana Janeby se hned zkraje zápasu dostali do svízelné situace, když prohrávali 0:3, ale hodně rychle se z ní dostali. Ještě do přestávky snížili na rozdíl jedné branky, což se ukázalo jako klíčové. Rozjetí Prague Tigers zlepšili svou hru a otočili třemi góly zápas ve svůj prospěch a psychickou vzpruhu se přenesli i do zápasu s Královým Dvorem, který přehráli jednoznačně 14:4, když si po pěti bodech připsali Jiřička (4+1) s Mazurou (2+3) a to i přes rotaci v sestavě.

V souboji o postup s Kobylisy si oba týmy vyměnily pozdravy hned v úvodní minutě, poté už měli na hřišti převahu Tigers. I přes početné množství šancí svítil v poločase stav 3:1 pro pořádající tým. Ve druhé polovině si už Janebovi svěřenci kontrolovali utkání a nakonec došli pro výhru 5:1 a místenku o patro výš do druhého koše. „S turnajem jsem spokojený. Hráli jsme rychlý, útočný florbal. Ve hře se objevují věci, které trénujeme. Je potřeba zlepšit proměňování šancí a vyvarovat se výpadkům koncentrace v průběhu zápasu,“ zhodnotil turnaj Janeba.

Výš jde i B-tým

Také rezerva si hned zkraje odškrtla pořadatelskou povinnost, tentokrát v Nehvizdech, kde je ve druhém koši přeboru čekaly Říčany B, Black Angels C a Slavia.


V úvodním zápase vyšlo Tigers vše: rychlé přechody do útoku, důraz v předbrankovém prostoru a také eso v podobě Češnera, který zařídili čtyři branky (1+3) a měl výrazný podíl na výhře 7:1. Daleko výraznější výhra přišla v dalším utkání s Black Angels C. Drtivé vítězství se začalo rodit až po oddechovém času, ke kterému Janeba sáhl kvůli slabé koncentraci. Své svěřence probudil. Mezi nimi se blýskla zejména Horčíková s pěti body (3+2), které sekundoval jen Kofroň, jenž si připsal o asistenci méně.  

Ve finále se na druhou stranu hřiště postavil soupeř z nejtěžších, pražská Slavia. Úvodní trápení v koncovce znamenalo ztrátu o jednu branku. Trpělivost a odmítání paniky o přestávku přinesly kýžené góly v bráně sešívaných ke konečnému skóre 4:2 a s ním i postupu do elitního koše přeboru. “I béčko potvrdilo, že jsme v začátku sezóny v pohodě a ve formě. Na turnaji panovala výborná týmová nálada a všechny zápasy bavili, což byl jeden z cílů, který B-tým tentokrát splnil,“ těšilo po turnaji trenéra Janebu, jehož svěřenci o víkendu neprohráli ani jeden ze šesti zápasů.

O soupeře méně

Novou sezóny zahájila i družstva elévů 3+1 White a Orange. Obě se musela vypořádat s faktem, že na jejich turnaj nedorazil vždy jeden tým a tak je čekal v obou případech o jeden zápas méně. V Milovicích si Oranžoví poradili s Falcony, mladoboleslavskou Florbalovou akademií i Jesenicí a turnaj jasně ovládli. „Kluci po dlouhé přestávce předváděli hezký kombinační florbal, zlepšovali se zápas od zápasu, poctivě plnili to, co jsme si řekli. Předvedli parádní florbalový koncert,“ pochvalovala si trenérka Dana Hortová.

Ta měla radost i po neděli, kde i oni turnaj odpřádali i za pomocí rodičů, kteří si jako ona mohli vychutnat vítězství. Sice Bílí nastoupili ke dvěma zápasům místo plánovaných tří utkání, ale i tak bez problémů zvládli duely s kralupskými šedivými Vlky i s Berounen a mohou těšit na příště, protože se představí ve vyšším koš. „Rodičům patří velké díky a klukům gratulace k výkonům,“ řekla Hortová. „Pět zápasů a pět vítězství. To je pěkný úvod sezóny. Co je ale důležité, že kluci přes prázdniny florbal nezapomněli a mají obrovskou chuť hrát,“ libovala si trenérka elévů.

Šok v závěru a velké manko

Vítěznou vlnu mládežnických kategorií pokazili až junioři, jejichž zápasy byly přesunuty na státní svátek svatého Václava. Po celkem jasných prohrách s Kobylisy a Tatranem byli téměř dospělí Tigers k premiérovým bodům v nové sezóně mnohem blíže. Napínavou bitvu s Olympem ale rozhodl Obermajer, který dvěma brankami zlomil utkání na stranu soupeře.

Ztracená vidina bodů s Pražany v závěru zápasu se projevila do úvodu utkání s Falconem. Hrůzostrašná desetiminutovka znamenala manko 0:5, Gere dělal, co mohl, když se postaral o všechny branky Tigers. Byl na to ale sám. A ač dělal, co mohl, tak jeho hattrick s jednou asistencí stačily pouze ke snížení na konečných 4:5 a po čtyřech odehraných kolech jsou nadále bez bodu a na předposlední dvanácté pozici.  

Výsledkový servis

Starší žáci A – Liga: 3. koš
Prague Tigers – Kutná Hora – Černí 5:4
Prague Tigers – Králův Dvůr 14:4
Prague Tigers – Kobylisy 5:1

Starší žáci B – Přebor: 2. koš
Prague Tigers B – Říčany B 7:1
Prague Tigers B – Black Angels C 12:3
Prague Tigers B – Slavia Praha 4:2

Junioři – 2. liga
Prague Tigers – Olymp Praha 3:4
Prague Tigers – Falcon 4:5